REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Śląskie ogłosiło nabór na rezydencje artystyczne

  • Autor: PAP
  • 01 gru 2017 09:11
Muzeum Śląskie ogłosiło nabór na rezydencje artystyczne
fot. PTWP

Nabór do programu rezydencji artystycznych pt. „Performatywny Magazyn. Przemysłowa panorama Śląska” ogłosiło Muzeum Śląskie w Katowicach.

REKLAMA

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie w Muzeum Śląskim autonomicznej strefy przeznaczonej dla artystów sztuk wizualnych i performatywnych z Polski i zagranicy, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Przyszłoroczna odsłona programu ma umożliwić młodym artystom zdobywanie nowych doświadczeń poprzez realizację projektów twórczo reinterpretujących temat przemysłowej panoramy Śląska.

Jak poinformowała w czwartek placówka, zakres tematyczny proponowanych działań powinien odnosić się do industrialnych przestrzeni Śląska odczytywanego w kontekście krainy historycznej (obejmującej teren Polski, Niemiec i Czech), ze szczególnym uwzględnieniem zmian związanych z rozwojem przemysłu w XIX wieku oraz współczesnego postrzegania dziedzictwa poprzemysłowego.

Do przesyłania zgłoszeń muzeum zaprasza absolwentów lub studentów uczelni wyższych, w szczególności o profilu artystycznym, z kraju i zagranicy. W ramach rezydencji muzeum wypłaci rezydentowi honorarium w wysokości 5 tys. zł, zapewni też środki na realizację rezydencji w wysokości nieprzekraczającej kwoty 10 tys. zł.

Termin składania propozycji projektów wraz z załącznikami upływa 15 lutego 2018 r. o godz. 23.59. Całkowity czas trwania projektu obejmuje okres pomiędzy październikiem 2018 r. a październikiem 2019 r., przy czym finałowe prezentacje rezydencji będą realizowane w następujących okresach: październik-listopad 2018 oraz październik 2019

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie