REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Warszawy uruchomi przestrzeń dla młodych artystów

  • Autor: PAP
  • 13 wrz 2021 11:44
Muzeum Warszawy uruchomi przestrzeń dla młodych artystów
Dyrektorka MW Karolina Ziębińska-Lewandowska. Fot. mat. prasowe Muzeum Warszawy

22 września Muzeum Warszawy uruchomia nową przestrzeń, otwartą na sztukę młodych środowisk artystycznych i aktualne, okołomiejskie tematy – Galerię Rynek 30.

REKLAMA

Jak wyjaśniła Aleksandra Migacz z zespół komunikacji MW, pierwszą wystawą będzie +Jak powraca las+ Sayama Ghosha - opowieść o Puszczy Kampinoskiej i udanym, trwającym od 60 lat eksperymencie: reintrodukcji leśnej biosfery na ogromną skalę. - Ekspozycja połączy fotografię współczesną, archiwalną, nagrania terenowe, wizualne prezentacje wyników badań nad stanem lasu - czytamy w informacji.

- Twórca wystawy Sayam Ghosh urodził się w 1984 r. w Kalkucie, osiem lat temu zamieszkał w Warszawie - napisano.

+Jak powraca las+ to podsumowanie projektu opartego na pogłębionych badaniach i współpracy z naukowcami z Kampinoskiego Parku Narodowego". - Wystawa powstała we współpracy z kolektywem Sputnik Photos, a projekt rozwijał się w ramach Programu Mentorskiego Sputnik Photos pod opieką Adama Pańczuka - dodano.

Galeria Rynek 30 będzie polem działań młodych twórców i twórczyń: artystek i artystów, ale też kuratorek i kuratorów. Różnorodne tematy i środki wyrazu łączyć będzie świeżość spojrzenia i refleksja nad współczesną miejskością - zapowiedziała dyrektorka MW Karolina Ziębińska-Lewandowska.

Kuratorem ekspozycji jest Jan Brykczyński.

Wystawa "Jak powraca las" potrwa od 22 września do 30 stycznia 2022 r. w Galerii Rynek 30 przy siedzibie głównej Muzeum Warszawy. Wejście na wystawę w kamienicy nr 32 przy Rynku Starego Miasta.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie