MWM Architekci stawiają na duże projekty komercyjnePropertydesign.pl - 27-10-2015 14:45


Pracownia MWM Architekci specjalizuje się w projektowaniu i zarządzaniu projektami dużych obiektów komercyjnych takich jak galerie handlowe, hotele, zespoły mieszkaniowe i biurowe.

Powstanie biura w roku 2000 było prawnym usankcjonowaniem wcześniejszej, kilkuletniej współpracy trójki architektów: Marcina Smoczeńskiego (ur.1970), Wacława Matłoka (ur.1973) i Maciej Łobosa (ur. 1972).  W roku 2014 do grona partnerów dołączyły: Magdalena Dendewicz-Matłok i Adela Koszuta-Szylar.

Obecnie firma zatrudnia blisko 50 osób i jest jednym z największych biur architektonicznych w Polsce.

MWM jest pionierem w stosowaniu technologii BIM. Od kilkunastu lat rozwija umiejętności projektowania i zarządzania skomplikowanymi projektami w oparciu o wirtualne modele budynków. Proces projektowy prowadzony jest on-line. Wszyscy projektanci, niezależnie od miejsca pobytu pracują na jednym, stale aktualizowanym źródle danych (Project Wise). Dzięki BIM zespoły projektowe stale kontrolują proces projektowania i realizacji – wygląd budynku, wzajemne relacje jego poszczególnych części. Mają możliwość wykrywania kolizji, tworzenia wariantów, zestawień i symulacji.

Najważniejsze projekty: Galeria Rzeszów, Hotel Arłamów, Centrum Handlowe IKEA w Lublinie.