REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Na warszawskim rondzie Daszyńskiego rozbłysła kotwica

  • Autor: Redakcja PropertyDesign.pl
  • 02 sie 2021 11:39
Na warszawskim rondzie Daszyńskiego rozbłysła kotwica
Znak Polski Walczącej na fasadzie hotelu Crowne Plaza w Warszawie. Fot. mat. prasowe

1 sierpnia na fasadzie budynku Crowne Plaza przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie rozbłysł znak Polski Walczącej. Pojawienie się słynnej "Kotwicy" to jeden z elementów obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, do których włączył się ten warszawski hotel.

REKLAMA

Dodatkowo, w lobby Crowne Plaza otwarta została ogólnodostępna wystawa przygotowana we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Ruszyły również projekcje filmów o wydarzeniach z 1944 r. Wystawa oraz seanse filmowe we wnętrzach Crowne Plaza będą dostępne przez cały sierpień.

– Jak co roku w Warszawie uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego obchodzimy z zadumą, nie dokonując oceny historycznej, z poczuciem odpowiedzialności za pamięć o tych, którzy polegli w walkach i o tych, którzy przeżyli. - mówi dyrektor generalny Crowne Plaza Warsaw, Marcin Szymfel. – W ramach uroczystości upamiętniających wybuch powstania wraz z Muzeum Powstawania Warszawskiego zorganizowaliśmy wystawę podsumowującą najważniejsze wydarzenia, kolaż zdjęć z okresu Powstania oraz otworzyliśmy "kino", w którym będziemy wyświetlać filmy o powstaniu warszawskim. – dodaje.

Ponadto 1 sierpnia, hotel Crowne Plaza gościł Powstańców zgrupowań „Gurt" oraz „Żbik" wraz z ich rodzinami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie