REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Największy polski dystybutor systemów aluminiowych

  • Autor: propertydesign.pl
  • 03 mar 2014 10:55
Największy polski dystybutor systemów aluminiowych
Wizualizacja nowej siedziby firmy, fot. Aluprof

Aluprof S.A została powołana w 2006 roku przez Grupę Kapitałową Kęty. Spółkę utworzono na bazie dwóch istniejących spółek zależnych: Aluprof sp. z o.o. z siedzibą w Opolu i Zakładów Elementów Wyposażenia Budownictwa Metalplast-Bielsko SA w Bielsku-Białej.

REKLAMA

Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej „Grupa Kęty S.A.” – najszybciej rozwijającej się firmy w branży aluminiowej w Polsce. Spółka tworzy holding skupiający 16 spółek działających w kraju i zagranicą, które przetwarzają łącznie blisko 55 tys. ton surowców aluminiowych rocznie.

Aluprof S.A. jest największym polskim dystrybutorem systemów aluminiowych dla budownictwa. Oferuje systemy okienno – drzwiowe, fasadowe, rolet i bram oraz stalowe. W swojej ofercie posiada zarówno segment popularnych produktów, jak i rozwiązania nietypowe, opracowane indywidualnie we współpracy z architektami i dopasowane do konkretnych realizacji. Oferowane przez Aluprof S.A. produkty spełniają wymagania norm europejskich, dotyczące jakości stopów, tolerancji wykonania oraz cech wytrzymałościowych.
Swoje zakłady firma Aluprof S.A. zlokalizowała w Bielsku-Białej i Opolu. Firma posiada przedstawicielstwa i centra dystrybucyjne na terenie całej Europy.

Aluprof jako jedna ze spółek Grupy Kęty realizuje ideę Społecznej Odpowiedzialności Biznesu oraz zrównoważonego rozwoju. Od sześciu lat sponsoruje żeńską drużynę piłki siatkowej BKS Aluprof. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!