NEPI Rockcastle wspiera walczących z epidemią i pomaga swoim najemcomPropertyDesign.pl - 24-03-2020 14:55


W odpowiedzi na sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa w Europie, NEPI Rockcastle wdrożył strategię pomocy pracownikom ochrony zdrowia oraz najemcom. Właściciel 12 galerii handlowych w Polsce, zdecydował się wesprzeć medyków, przekazując potrzebne środki ochrony do szpitali w miastach, w których znajdują się jego placówki. Firma zdecydowała się również na udostępnienie swoich kanałów komunikacji, zarówno cyfrowych, jak i na terenie galerii, do promocji działalności e-commerce najemców.

Maseczki i rękawiczki jednorazowe, przyłbice medyczne, gogle i kombinezony ochronne, płyny dezynfekujące - w związku z sytuacją epidemiologiczną, w szpitalach, karetkach i oddziałach ratunkowych w całej Polsce pojawia się zapotrzebowanie na podstawowy sprzęt zapewniający bezpieczeństwo pracowników ochrony zdrowia. Lekarze, pielęgniarze i ratownicy medyczni pracują na wielogodzinnych dyżurach, niejednokrotnie narażając własne bezpieczeństwo.

NEPI Rockcastle, zdecydował się wesprzeć medyków, przekazując potrzebne środki ochrony do szpitali w miastach, w których znajdują się jego placówki, m.in. w Białymstoku, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Piotrkowie Trybunalskim, Zabrzu, czy Zielonej Górze. Ponadto, w nadchodzących tygodniach firma dostarczać będzie lokalnym ratownikom medycznym paczki spożywcze, zawierające wysokoenergetyczne przekąski.

- Wszyscy zmagamy się teraz z problemami, wywołanymi okolicznościami, które były nie do przewidzenia. Branża nieruchomości handlowych jest jedną z najbardziej dotkniętych, chociaż w tej chwili bardzo trudno mówić o wysokości szkód. Niezależnie od okoliczności właściciele centrów handlowych zawsze wspierali lokalne społeczności, dlatego jest dla nas rzeczą oczywistą, szczególnie w takim momencie, że chcemy nieść wsparcie tam gdzie jest ono teraz bardzo potrzebne. Nawet w normalnych warunkach, praca ratownika medycznego jest zajęciem wyczerpującym i wysoce stresogennym. W obecnej sytuacji pracownicy służby zdrowia pracują ponad siły i są bezpośrednio narażeni na niebezpieczeństwo - mówi Marek Noetzel, Członek Zarządu NEPI Rockcastle. - Jako firma odpowiedzialna społecznie czujemy się zobowiązani wesprzeć tych, którzy dbają o zdrowie naszych klientów. W 9 miastach rozpoczęliśmy dystrybucję do szpitali 8000 maseczek oraz 1200 L płynów dezynfekujących. Ponadto, w zależności od potrzeb, lokalne placówki medyczne zostaną doposażone w inny asortyment ochronny. Nasi pracownicy są w stałym kontakcie z tymi placówkami.

Handel i usługi zmagają się z trudnościami z powodu epidemii koronawirusa. Społeczna kwarantanna i odgórnie zawieszona działalność licznych lokali w galeriach handlowych wpływają na ograniczenie aktywności zakupowych konsumentów. Wspólnota interesów najemców i galerii jest dla zarządu NEPI Rockcastle bardzo istotna. Zwłaszcza, że pakiet „tarczy antykryzysowej” zaproponowany przez Ministerstwo Rozwoju oferuje wsparcie dla właścicieli sklepów objętych obowiązkowym zawieszeniem działalności, nie zawiera jednak rozwiązań osłonowych dla właścicieli i zarządców samych centrów handlowych. Instytucje związane z branżą, takie jak Polska Rada Centrów Handlowych czy Retail Institute, postulują o wprowadzenie szeregu mechanizmów (w tym przywrócenie niedziel handlowych), które pomogą zamortyzować negatywne efekty przedłużającego się okresu zakazu handlu dla wielu branż.

NEPI Rockcastle stara się wspierać najemców swoich galerii handlowych w ramach istniejących możliwości. Firma zdecydowała się na udostępnienie swoich kanałów komunikacji, zarówno cyfrowych, jak i na terenie galerii, do promocji działalności e-commerce najemców.

- Klienci nie zawsze zdają sobie sprawę, że znaczna większość firm, oprócz działalności w punktach sprzedaży czy punktach usługowych, prowadzi także działalność handlową w internecie. Chcemy wesprzeć aktywność zakupową w kanałach e-commerce, dzięki czemu przymusowe zamknięcie lokalu nie będzie aż tak obciążające dla naszych partnerów - tłumaczy Dominik Piwek, Head of Marketing & PR w NEPI Rockcastle.