Nipa Doshi - połówka hindusko-szkockiego duetu projektowegoPropertyDesign.pl / BIznesmeblowy.pl - 24-03-2017 10:01


Nipa Doshi z hindusko-szkockiego duetu projektowego Doshi & Levien przyznaje, że wiele z mebli ich autorstwa powstało właśnie w Polsce. Współzałożycielka studia opowiada o tym, jak rozwijała się jej kariera.

- W latach 90. znalazłam się w Londynie. Śledziłam wówczas prace Jaspera Morrisona, który miał niewielkie studio i zatrudniał dwie osoby. Bardzo chciałam z nim pracować. Jasper Morrison stwierdził jednak, że powinnam nadal się szkolić. I tak, w Royal College of Art, poznałam Jonathana - mówiła Nipa Doschi o początkach studia Doshi Levien.

Duet łączy w swoich projektach elementy kilku światów. Nipa przemyca w nich swoje pochodzenie i wrażliwość na sztuki wizualne. Podejście do projektowania Jonathana wyrasta z połączenia precyzji, zmysłowości i wyczucia materiałów. 

- Uzupełniamy się w pracy. Ja nigdy nie mogę usiedzieć w miejscu. Zaczynam od rysowania, z kolei Jonathan od razu zabiera się do rzeźbienia i makiet. Bywa, że wystarczą nam 2 minuty wspólnej rozmowy, by uchwycić ducha projektu - opowiadała projektantka.

Co ciekawe, jak zdradziła Nipa Doshi, wiele ich mebli powstało właśnie w Polsce. Macie tu świetnych specjalistów, którzy potrafią zrealizować wizję projektantów. Specjalistą od znajdowania takich firm jest właśnie Jonathan. Tu, blisko Poznania, powstało wiele naszych mebli - mówiła Nipa Doschi. 

Więcej o projektantce oraz jej projekty zobaczysz na portalu Biznesmeblowy.pl.