REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Nowa edycja #PalaceDay rusza we wtorek. Co szykuje m.in. Muzeum Łazienki Królewskie i Zamek Królewski

  • Autor: PAP
  • 18 lip 2022 13:31
Nowa edycja #PalaceDay rusza we wtorek. Co szykuje m.in. Muzeum Łazienki Królewskie i Zamek Królewski
fot. Unsplash

We wtorek turyści i widzowie będą mogli zwiedzać za darmo europejskie rezydencje-muzea, zrzeszone w ARRE - Stowarzyszeniu Królewskich Rezydencji w ramach obchodzonej po raz kolejny europejskiej akcji #PalaceDay.

REKLAMA

  • Inicjatorem międzynarodowej akcji #PalaceDay jest Stowarzyszenie Europejskich Rezydencji Królewskich (ARRE).
  • Hasłem przewodnim tegorocznej akcji ARRE jest "Natura".

Jak wyjaśniono, tego dnia wstęp do warszawskiego Muzeum Łazienki Królewskie jest bezpłatny. "Wiele atrakcji czeka we wnętrzach rezydencji oraz w ogrodach. Na przykład w Białym Domu, gdzie znajduje się dużo dekoracji z motywami roślinnymi" - czytamy w informacji MKiDN.

Hasłem przewodnim tegorocznej akcji ARRE jest "Natura".

Z kolei Zamek Królewski w Warszawie proponuje bezpłatny "Spacer po królewsku", czyli specjalne oprowadzanie z okazji #PalaceDay. "Podczas spaceru poznacie sekrety fauny i flory zaklęte w sztuce, dowiecie się, co symbolizowały poszczególne nawiązania do natury i dlaczego Stanisław August pragnął się nimi otaczać" - napisali organizatorzy oprowadzania.

Na "Spacer po królewsku" obowiązują zapisy w serwisie Evenea.pl (https://app.evenea.pl/event/spacer-zamek-22/). Zbiórka zwiedzających 19 lipca o godz. 16 w Sieni Wielkiej Zamku.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oferuje bezpłatny spacer edukacyjny pt. "Palace Day. Spotkajmy się w Morysinie".

Jak wyjaśniono, to propozycja dla osób zafascynowanych etnobotaniką, dawną farmacją, bioróżnorodnością i historią ogrodów wilanowskich.

"Tego dnia warto skorzystać także z wycieczki kajakiem po Jeziorze Wilanowskim, by dowiedzieć się więcej o bioróżnorodności historycznego parku w Wilanowie" - zaznaczono w informacji.

Inicjatorem międzynarodowej akcji #PalaceDay jest Stowarzyszenie Europejskich Rezydencji Królewskich (ARRE) z siedzibą w Wersalu. Zostało ono założone w 2001 r. i zrzesza rezydencje z Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Francji, Niemiec, Polski, Portugalii, Monako, Rosji, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Stowarzyszenie zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o europejskim dziedzictwie oraz realizacją wspólnych projektów kulturalnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie