Nowe Centrum Rekreacji Astoria w Bydgoszczy będzie otwarte. Znamy datęUM Bydgoszcz - 05-03-2021 14:49


Już w najbliższy poniedziałek, 8 marca swoją działalność zainauguruje, Centrum Rekreacji Astoria. Ten długo wyczekiwany obiekt będzie otwarty dla mieszkańców codziennie.

Centrum Rekreacji Astoria to nowoczesny kompleks sportowy, jedyny w regionie kujawsko-pomorskim basen o długości 50 m i szerokości 25 m. Zatapialny pomost, ruchome dno oraz głębokość do 6 m dają możliwość realizacji zajęć rekreacyjnych oraz treningów dla początkujących i zaawansowanych grup sportowych.

Obiekt będzie otwarty dla mieszkańców codziennie. Na pływalnię będzie można wejść o dowolnej godzinie, czas pobytu na pływalni będzie mierzony przez zegarki, które każdy użytkownik otrzyma przy zakupie biletu.

Bilety na pływalnię będzie można kupić od 8 marca tylko bezpośrednio w kasie. W przypadku karnetów będzie dodatkowo możliwość zakupu on-line przez strefę klienta. W cenie biletu użytkownikom udostępnione zostaną tory 50- oraz 25-metrowe oraz strefa saun i jacuzzi. Z kolei w weekendy, począwszy od 13 marca, udostępniona będzie także niezwykła atrakcja – najdłuższy w Polsce wodny, pneumatyczny tor przeszkód o długości 44 m.

Warto wiedzieć

• Astoria to pływalnia „olimpijska”. Niecka ma powierzchnię aż 4 zwykłych basenów szkolnych. Podzielona jest na 10 torów, każdy o szerokości 2,5m i długości 50 m.

• Istnieje możliwość konfiguracji basenu i tworzenia warunków do zajęć dla wielu grup o zróżnicowanym treningu jednocześnie. Ruchome dno na powierzchni połowy niecki basenu pozwala na regulację głębokości od 0 (całkowite wypłycenie) do 210 cm.

• Astoria to najgłębszy basen w regionie - na szerokości 25 m i długości 12 m głębokość niecki sięga 6 m.

• System startowy, monitoring falstartu i pomiar czasu posiadają certyfikat FINA.

• Pływalnia wyposażona jest w sprzęt i pełnowymiarowe boisko do piłki wodnej.

• Obiekt jest ekologiczny – posiada zaawansowaną technologię filtracji oraz panele słoneczne.