×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy projekt Krystiana Kowalskiego łączy funkcjonalność i kreatywność

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 09 maj 2016 11:16
  • Aktualizacja: 09 maj 2016 11:28
Nowy projekt Krystiana Kowalskiego łączy funkcjonalność i kreatywność
System Anvil, fot. Comforty

Modułowy system półek Anvil projektu Krystiana Kowalskiego stanowi ciekawe połączenie funkcjonalności i kreatywności. Swoją premierę miał na tegorocznych targach w Mediolanie - w ramach nowości marki Comforty.

REKLAMA

System Anvil, wywodzi się estetycznie z prezentowanego w 2015 roku stolika pomocniczego Anvil. Ten sam, wspólny dla całej kolekcji, heksagonalny detal elementów stalowych, wykorzystany w regale, stanowi wyrazisty akcent estetyczny. Jednak modułowość, nieskomplikowany system konfiguracji zestawów niemal nieograniczonych długością i wysokością, sytuują ten produkt w nurcie współczesnych, zaawansowanych wzorniczo mebli do przechowywania. Jego atut to możliwość samodzielnej konfiguracji w oparciu o klarowny schemat i konstrukcję, unikającą zbędnych, komplikujących elementów.

System Anvil to ciekawe rozwiązanie do przechowywania i organizacji przestrzeni. Rozwój tej kolekcji pozwoli Comforty na rozbudowę oferty dedykowanej przestrzeni pracy w domu i w biurze.

Jego autorem jest Krystian Kowalski, który ukończył projektowanie produktu w Royal College of Art w Londynie (MA 2010) oraz Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (MA 2008). Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w studio projektowych w Warszawie, Łodzi i Mediolanie, gdzie w Studio Bellini stosował metodologię opartą na tworzeniu prototypów. W latach 2009 - 2013 współtworzył Kompott Studio. Od 2013 roku prowadzi w Warszawie pracownię projektową Krystian Kowalski Industrial Design. Współpracuje z wiodącymi producentami mebli w kraju i za granicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie