Ozonowanie placów zabaw i siłowni plenerowych w WarszawiePAP - 04-06-2020 16:47


W nocy z 3 na 4 czerwca rozpoczęło się ozonowanie pierwszych ogólnodostępnych placów zabaw i siłowni plenerowych w Warszawie – poinformował w czwartek stołeczny ratusz. Jak zaznaczono, ma to poprawić bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości, którzy w weekend będą odwiedzać te miejsca.

Magistrat podkreślił, że wodą wysoko ozonowaną zdezynfekowano już 11 placów zabaw w dzielnicach: Rembertów, Targówek, Wawer i Wesoła. Kolejne zostaną odkażone wieczorem i w nocy z 5 na 6 czerwca.

"Do soboty miasto zdezynfekuje łącznie 114 wskazanych przez Zarząd Zieleni największych i najczęściej odwiedzanych placów zabaw oraz siłowni plenerowych we wszystkich dzielnicach" - zapowiedział ratusz.

Przypomniano jednocześnie, że wcześniej odkażone zostały place zabaw przy żłobkach, miniżłobkach, przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach tuż przed ich otwarciem. "Było to łącznie 1040 obiektów" - podał magistrat.

Władze miasta wyjaśniły, że do dezynfekcji służby miejskie używają wody wysoko ozonowanej (OWWO), która niszczy bakterie i wirusy szybciej niż inne środki. "OWWO powstaje według technologii opatentowanej i wdrożonej przez polską firmę - potrzeba do tego jedynie wody, tlenu i energii elektrycznej" - podkreślił ratusz.

Zapewniono przy tym, że OWWO jest bezpieczna dla ludzi i zalecana do dezynfekcji przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Warszawskie służby używają jej w czasie pandemii również do dezynfekcji ulic, placów miejskich, przystanków, przejść podziemnych, dworców, okolic szpitali i DPS-ów.

dka/ aj/