Pałac AGH w Młoszowej zagrał w nowym serialu NetflixaPAP - 09-08-2021 16:19


Zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Młoszowej (Małopolskie), który należy do Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, stał się tłem dla nowej produkcji Netflixa „Otwórz oczy”. Premiera serialu odbędzie się 25 sierpnia.

Informacje o wykorzystaniu kompleksu w Młoszowej uczelnia przekazała w poniedziałek w mediach społecznościowych.

Zwiastun filmu, w którym występuje pałacowo-parkowy kompleks, jest już dostępny w internecie. "Trailer robi wrażenie, więc czekamy z niecierpliwością" - napisała uczelnia.

Serial "Otwórz oczy" w reż. Anny Jadowskiej i Adriana Panka opowiada o dziewczynie, która cierpi na amnezję i leczy się w klinice zaburzeń pamięci. W pewnym momencie bohaterka zaczyna mieć wątpliwości co do metod terapii. W roli głównej występuje Maria Wawreniuk.

Zespół pałacowo-parkowy w Młoszowej AGH zakupiła od Skarbu Państwa w 2018 r. Uczelnia rozpoczęła remont obiektu, jednak z powodu pandemii prace zostały przerwane. Jak dotąd zmodernizowano system ogrzewania całego kompleksu - zastąpiono kotłownię węglową nowoczesną instalacją gazową oraz uporządkowano teren i drzewostan. W przyszłości obiekt ma być m.in. miejscem wykładów, praktyk, laboratoriów.(PAP)

autor: Beata Kołodziej