REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Philips Lighting zamierza zmienić nazwę spółki na... Signify

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 mar 2018 14:58
Philips Lighting zamierza zmienić nazwę spółki na... Signify
Biuro Philips Lighting w Warszawie, fot. mat. prasowe

Philips Lighting poinformował o zamiarze zmiany nazwy z Philips Lighting na Signify. Wybór nowej nazwy spółki wynika z faktu, że światło staje się inteligentnym środkiem przekazu, który niesie nowe znaczenie.

REKLAMA

Na podstawie istniejącej już umowy licencyjnej z Royal Philips, spółka pod nową nazwą w dalszym ciągu będzie korzystała z marki Philips - marki cieszącej się największym zaufaniem na globalnym rynku oświetleniowym.

- Z radością ogłaszamy naszą nową nazwę - Signify. To kolejny krok w transformacji naszej spółki", powiedział dyrektor generalny Philips Lighting, Eric Rondolat. Nowa nazwa w jasny sposób wyraża wizję strategiczną spółki i jest zarazem wyjątkową okazją do zaprezentowania naszego nowego wizerunku firmy, która będzie jeszcze lepiej służyć naszym 32 tys. pracowników. Jednocześnie jesteśmy dumni, że w dalszym ciągu nasze produkty będą oznaczone marką Philips.

Firma Philips Lighting działa na rynku od ponad 125 lat. W 1891 r. Frederik i Gerard Philips założyli przedsiębiorstwo w holenderskim mieście Eindhoven. W trakcie historii swojej działalności firma wprowadzała liczne przełomowe rozwiązania w zakresie oświetlenia. Dziś spółka zajmuje czołową pozycję w branży w skali globalnej, dostarczając konwencjonalne, ledowe i inteligentne rozwiązania oświetleniowe. Firma posiada także największą na świecie sieć zintegrowanych punktów świetlnych. Zmiana nazwy uwzględnia zobowiązania firmy wynikające z Umowy Licencyjnej dot. Nazwy Firmy z Royal Philips, zgodnie z którą zmiana nazwy ma nastąpić w okresie krótszym niż 18 miesięcy od chwili, w której Royal Philips przestanie być posiadaczem kontronego pakietu udziałów w Philips Lighting. W związku ze zmianą nazwy spółki, podczas Rocznego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy zaplanowanego na 15 maja br. zostanie złożony wniosek o zmianę statutu spółki Philips Lighting N.V. Symbol giełdowy Philips Lighting N.V. pozostaje bez zmian (Euronext: LIGHT)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie