Pięćset kopciuchów w budynkach wielolokalowych w Zachodniopomorskiem do wymianyPAP - 13-04-2021 10:49


Resort klimatu chce wymienić pół tysiąca kopciuchów w budynkach wielolokalowych w Zachodniopomorskiem. W środę rusza nabór wniosków do pilotażowego programu.

Resort klimatu chce wymienić pół tysiąca kopciuchów w Zachodniopomorskiem. - W środę 14 kwietnia ruszy nabór wniosków na wyminę 500 kopciuchów w budynkach wielolokalowych w województwie zachodniopomorskim - poinformował we wtorek minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. 

Szef MKiŚ wyjaśnił, że uruchomiony program na razie będzie pilotażem, który ma pozwolić na stworzenie programu skierowanego dla budynków wielolokalowych w całym kraju. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska przekazali, że wnioski o dotacje będzie można składać do końca marca 2022 roku.

Kurtyka dodał, że celem uruchamianego pilotażu będzie wymiana 500 nieefektywnych źródeł ciepła, tzw. kopciuchów, w województwie zachodniopomorskim. Na te działania zarezerwowano 10 mln zł.

Jak poinformowano na konferencji, wspólnoty mieszkaniowe będą mogły liczyć na bezzwrotne dotacje w wysokości od 40 do 290 tys. zł. Wysokość wsparcia będzie zależała m.in. od tego, czy wniosek będzie składał pojedynczy właściciel lokalu, czy też cała wspólnota, a także od zamożności składających wnioski. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ pad/