Piękna willa Narutowicza 34 odzyskała blask - dzięki komu?Propertydesign.pl - 10-02-2015 13:41


Zabytkowa fabryka i willa, znajdujące się przy ulicy Narutowicza 34 w Łodzi, zostały wyremontowane i zaadaptowane na biura. Projekt architektoniczny zmian przygotowała Autorska Pracownia Projektowa DRAFT Monika Wojnarowska.

Skanska wykonała remont willi i fabryki - obiekty te figurują w ewidencji zabytków miasta Łodzi. W kompleksie znajdowały się: dawny budynek mieszkalny - willa (pałacyk), fabryka, łącznik (wraz z klatką schodową i budynkiem produkcyjnym), a także budynek warsztatowy. Willa, fabryka i piwnice zostały wzniesione na przełomie XIX i XX wieku, natomiast łącznik i budynek warsztatowy w latach 50. XX wieku. 

Obiekty przekształcone zostały na funkcje biurowe. Inwestorem jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego. Kompleks został przebudowany z zachowaniem poszczególnych detali architektonicznych. We wnętrzach również pozostawione zostały akcenty stylizowane na okres przełomu wieków. Willa ma dwie kondygnacje naziemne i jedną podziemną, a jej powierzchnia użytkowa to 454 mkw., natomiast budynek fabryki wraz z łącznikiem i magazynem ma 5 kondygnacji naziemnych i 1 podziemną. Powierzchnia użytkowa tej części to 2312 mkw.

Projektem architektonicznym zmian zajęła się Autorska Pracownia Projektowa DRAFT Monika Wojnarowska. Udział w inwestycji miała też firma Mosaicon Maria Potz, która przeprowadziła renowację elewacji.

We wnętrzach pojawiły się nowe podłogi od Parkiet przemysłowy M&M Radosław Majchrzak, a także nowe okna aluminiowe w systemie Aluprof z fabryki Ł&K K. Łaszkiewicz, W. Kościan.

Renowacją stolarki drewnianej willi zajmował się Krzysztof Smulewicz KDT Zakład Produkcji Drzewnej, nowe granity pochodzą od Impekstir, a stolarka drzwiowa wewnętrzna od firmy BALSA Pośpiech i Wspólnicy, produkcji PORTA.

Prace budowlano-remontowe rozpoczęły się 02.10.2013 r., a zakończono je 27.01.2015 r.