×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Piknik Naukowy w Centrum Nauki Kopernik. Jakie atrakcje czekają w 2022 r.?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 maj 2022 12:37
  • Aktualizacja: 20 maj 2022 12:40
Piknik Naukowy w Centrum Nauki Kopernik. Jakie atrakcje czekają w 2022 r.?
Centrum Nauki Kopernik, Wisła i Most Syreny, fot. PropertyDesign.pl / AL

Piknik Naukowy w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to największa w Europie plenerowa impreza promująca nauka. Odbędzie się 21 maja 2022 r. na terenie Centrum Nauki Kopernik. Co nas czeka w tym roku? M.in. najnowsze badania, kultowe eksperymenty, ciekawe warsztaty i zapierające dech w piersiach pokazy dla całej rodziny.

REKLAMA

  • 25. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 21 maja 2022 r. na terenie Centrum Nauki Kopernik, w godzinach 11:00 – 20:00.
  • Stanowiska piknikowe pojawią się przed budynkiem, na wystawach, na patio, nad Wisłą w centrum konferencyjnym i sali audytoryjnej.
  • Bohaterką 25. pikniku będzie najważniejsza substancja na Ziemi, czyli woda.
  • Udział w Pikniku jest bezpłatny – wystarczy przyjść. 

Na Pikniku każdy znajdzie coś dla siebie. Bohaterką tegorocznego pikniku będzie woda. Warto lepiej poznać wodę, jej właściwości i wszystkie fascynujące zjawiska z nią związane.

Moc wodnych atrakcji

Będzie można konstruować łodzie, łowić kostki lodu, tworzyć rozkwitające papierowe kwiatki i łapacze mgły. Przyjrzeć się lewitującym kroplom wody i zajrzeć do ich wnętrza. Sprawdzić, czy ryba może pływać w miodzie i co łączy plazmę oraz kawę. Przenieść się na leśną polanę, na bagna i na Spitzbergen. Będzie też okazja, by obejrzeć najnowsze wynalazki – superpłetwy, jadalne opakowania, prototypy technologii oczyszczania wody, a także rozwiązania stosowane w medycynie i diagnostyce. Nie zabraknie wykładów ekspertów i scenicznych pokazów naukowych.

W Koperniku i wokół niego pojawią się stanowiska i namioty piknikowe. Znajdziesz je przed budynkiem, na Wystawach, na patio, w Pawilonie 512, w centrum konferencyjnym i sali audytoryjnej. Swoje propozycje zaprezentuje 40 wystawców. Dodatkową atrakcją będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania Wystaw i udział w pokazie w Planetarium.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie