REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Piotr Brabander nie jest już stołecznym konserwatorem zabytków

  • Autor: PAP
  • 07 paź 2016 09:03
fot. Fotolia

Piotr Brabander nie jest już stołecznym konserwatorem zabytków. Jak poinformowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz, został on wicedyrektorem miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego. Konkurs na stanowisko stołecznego konserwatora ma zostać ogłoszony wkrótce.

REKLAMA

"Piotr Brabander został wicedyrektorem miejskiej Pracowni Planowania Przestrzennego. Michał Krasucki pełni obowiązki Stołecznego Konserwatora Zabytków, do czasu rozwiązania konkursu na to stanowisko" - napisała na Twitterze prezydent Warszawy.

Rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk powiedział, że przed Piotrem Brabanderem stoją nowe zadania w Pracowni Planowania Przestrzennego. "Pracownia będzie wsparta jego kompetencjami, jego wykształceniem, bo jest architektem, ale również doświadczeniem w pracy na stanowisku konserwatora zabytków, dlatego że wśród jego zadań będzie również opiniowanie różnego rodzaju dokumentów planistycznych, które obejmują także obszary będące pod ochroną konserwatorską" - powiedział Milczarczyk.

Według rzecznika stołecznego ratusza konkurs na stanowisko konserwatora zabytków zostanie ogłoszony niebawem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie