REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Planit zajmuje się nie tylko doradztwem architektonicznym. Wspiera też Ukrainę

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 maj 2022 13:12
Planit zajmuje się nie tylko doradztwem architektonicznym. Wspiera też Ukrainę
Planit zajmuje się nie tylko doradztwem architektonicznym. Wspiera też Ukrainę, fot. prasowe
Planit zajmuje się nie tylko doradztwem architektonicznym. Wspiera też Ukrainę
Planit zajmuje się nie tylko doradztwem architektonicznym. Wspiera też Ukrainę
Planit zajmuje się nie tylko doradztwem architektonicznym. Wspiera też Ukrainę
Planit zajmuje się nie tylko doradztwem architektonicznym. Wspiera też Ukrainę

Planit zajmuje się doradztwem architektonicznym i zatrudnia ponad 200 pracowników w swoich biurach w Polsce, w Ukrainie i USA (Oakland). Aktywnie też działa na rzecz ofiar wojny – ewakuując rodziny, wspierając materialnie i pomagając w poszukiwaniu pracy. Zapowiada też dalszy rozwój firmy w Polsce.

REKLAMA

  • Planit stawia mocno na rozwój i nie ogranicza się wyłącznie do Wrocławia, gdzie ma biuro w CitySpace.
  • Firma chce otwierać oddziały. Obecnie jednak skupia się na wspieraniu swoich specjalistów w Ukrainie.
  • Po agresji wojsk rosyjskich Planit utrzymało swoje biura we Lwowie i Mukaczewie.

Planit to firma o międzynarodowym zasięgu zajmująca się doradztwem architektonicznym. Optymalizują procesy budowlane, przewidują ryzyko, wdrażają własne metody pracy i finalnie przyspieszają budowę oraz pozwalają zaoszczędzić pieniądze.

Specjaliści Planit pracują w biurach w Polsce, w Ukrainie i USA. We Wrocławiu działają od 2019 roku w przestrzeni biurowej CitySpace, gdzie na 370 mkw. mają 37 stanowisk pracy. – Obecnie w naszym biurze we Wrocławiu pracują 22 osoby, które są odpowiedzialne m.in. za jakość usług i komunikację z partnerami. Cały czas też się rozwijamy i aktualnie poszukujemy nowych członków zespołu na takie stanowiska, jak inżynier budowlany, administrator projektu oraz lider projektu z doświadczeniem w budownictwie – mówi Oleg Demydenko, dyrektor generalny Planit.

Planit wybrał lokalizację w CitySpace, gdyż ze względu na sytuację panującą w Ukrainie firma potrzebowała sprawdzonego biura w Polsce, w dobrej lokalizacji i z szybkim terminem najmu.

– Od początku podobała nam się lokalizacja CitySpace we Wrocławiu. W 2019 roku Planit szukał biura ze względu na kolejną eskalację stosunków rosyjsko-ukraińskich. Wtedy na Ukrainie na jakiś czas wprowadzono stan wyjątkowy. Po jego zakończeniu otworzyliśmy biuro we Wrocławiu – podkreśla Oleg Demydenko.

Magdalena Śnieżek, regional manager CitySpace: – To dla nas bardzo ważne, aby zapewnić nowym firmom, które chcą otwierać biura w CitySpace, uproszczoną ścieżkę wynajmu. Oferujemy elastyczne przestrzenie, które umożliwiają jak najlepsze dostosowanie miejsca pracy do aktualnej liczby pracowników. Umożliwiamy rozpoczęcie pracy praktycznie od zaraz w pełni wyposażonym biurze z kompleksową obsługą i wielojęzyczną recepcją. Nie mnożymy zbędnych formalności, a wszystkie rachunki wystawiamy na jednej fakturze.

CitySpace wspiera swoich najemców nie tylko w codziennych obowiązkach związanych z zarządzaniem biurem, ale również aktywnie uczestniczy w akcjach pomocowych dla pracowników firm ewakuowanych z Ukrainy. – Dzieci pracowników Planit brały udział w organizowanych przez nas warsztatach, a także otrzymały zabawki ze zbiórki, do której dołączyli się wszyscy najemcy CitySpace w Nobilis Business House – mówi Magdalena Śnieżek, regional director South Poland CitySpace.

Więcej niż firma

Planit stawia mocno na rozwój i nie ogranicza się wyłącznie do Wrocławia. W Polsce swoje biuro ma również w Lublinie. Firma chce otwierać oddziały. Obecnie jednak skupia się na wspieraniu swoich specjalistów w Ukrainie. Do 24 lutego na pełną skalę kadra Planit pracowała w Charkowie, Dnieprze i Lwowie. Po agresji wojsk rosyjskich Planit utrzymało swoje biura we Lwowie i Mukaczewie. – Obecnie największe biuro firmy znajduje się we Lwowie. Niektórzy pracownicy pracują w trybie zdecentralizowanym z różnych miast na zachodzie kraju. Nasze dotychczasowe biura w Dnieprze i Charkowie są obecnie puste. Na szczęście to w Charkowie nadal jest nietknięte przez rakiety i pociski. Aktualnie jesteśmy w trakcie ewakuacji stamtąd naszego sprzętu – mówi Oleg Demydenko.

Planit od 7 lat, dzięki swojej organizacji non-profit – Buildit Ukraine, koncentruje się na doskonaleniu systemu kształcenia zawodowego w sektorze AEC poprzez upowszechnianie i wdrażanie nowoczesnych technologii informacyjnych. Obecnie jednak organizacja skupia się przede wszystkim na pomocy rodzinom swoich pracowników oraz studentom z Ukrainy. Pomaga w ewakuacji pracowników i ich rodzin, wspiera przy wynajęciu mieszkania, załatwieniu formalności prawnych, uzyskaniu dostępu do opieki zdrowotnej, a także dostarcza najbardziej potrzebującym artykuły pierwszej potrzeby. Działania obejmują również ukraińskich studentów, którzy musieli opuścić swój kraj i wyjechać do krajów Unii Europejskiej. Buildit Ukraine pomaga im ubiegać się o przyjęcie na uniwersytety, uzyskać stypendia i znaleźć pracę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie