×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Platyna w certyfikacji LEED dla warszawskiego projektu Medusa Group

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 gru 2018 10:11
Platyna w certyfikacji LEED dla warszawskiego projektu Medusa Group
Akademeia High School fot. mat. prasowe
Platyna w certyfikacji LEED dla warszawskiego projektu Medusa Group
Platyna w certyfikacji LEED dla warszawskiego projektu Medusa Group
Platyna w certyfikacji LEED dla warszawskiego projektu Medusa Group
Platyna w certyfikacji LEED dla warszawskiego projektu Medusa Group
Platyna w certyfikacji LEED dla warszawskiego projektu Medusa Group

Budynek prywatnego liceum ogólnokształcącego na Wilanowie w Warszawie zaprojektowany przez studio Medusa Group Architekci doczekał się platyny. Dołączając tym samym do grona elitarnych 8 placówek poza Stanami Zjednoczonymi, a wyłącznie 1 w Europie (do tej pory: tylko Grecja) z najwyższym wyróżnieniem dla zastosowanych rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych.

REKLAMA

W programie certyfikacji ekologicznej LEED obiekt, którego inwestorem jest Tacit Investent uzyskał najwyższy poziom Platinium. Potwierdza to, że jest on obiektem zrównoważonym o najwyższym standardzie zastosowanych rozwiązań ekologicznych i energooszczędnych.

Obecnie na świecie tylko 64 szkoły otrzymały certyfikat LEED Platinium w tym zaledwie 8 projektów poza Stanami Zjednoczonymi. Zaledwie 2 obiekty edukacyjne w Europie - w Polsce i Grecji - mogą poszczycić się platynową certyfikacją.

Jednocześnie projekt Akademeia High School na Wilanowie otrzymał najwięcej punktów (86 pkt. w programie z 2009 roku) wśród projektów zrealizowanych poza USA; co stawia go na pierwszym miejscu w Europie.

Należy podkreślić, że tak wysoka punktacja została przyznana obiektowi za działania i rozwiązania projektowe mające na celu niskie zużycie energii oraz wykorzystanie w trakcie budowy materiałów ekologicznych, mających w składzie surowce z recyklingu, o pochodzeniu regionalnym, nietoksyczne, certyfikowane np. drewno itp. 

To kolejna nagroda dla liceum Akademeia High School. Poprzednio projekt doceniono za niebanalną architekturę, estetykę i nowatorskie podejście w konkursie Green Building Awards. Obiekt otrzymał również Nagrodę Prezydent Stołecznego Miasta Warszawy dla najlepszego budynku użyteczności publicznej, jest również nominowany do Mies Awards 2019.

- Szkoła przyciągać ma ciekawych i ambitnych ludzi, którzy chcieliby rozwijać się w różnych kierunkach. Inwestor zaś sprzyjał temu, aby wszystko, co dzieje się wokół nauki, nie przypominało typowych rozwiązań – dlatego nie ma typowych ławek, wszyscy pracują w systemie stołów owalnych, a nauczyciele nie mają pokoju nauczycielskiego. Sięgnęliśmy po proste materiały, które prowadzą między sobą dialog, ale szukaliśmy również takich, które przypisane są młodzieży. Chcieliśmy stworzyć miejsce niejednoznaczne, wielofunkcyjne i inspirujące – mówi Przemo Łukasik z Medusa Group.

Prywatne liceum w Miasteczku Wilanów jest oryginalne pod wieloma względami. Budynek tworzy nową kategorię w swojej klasie i stanowi przykład harmonijnego łączenia wymogów otoczenia, uwarunkowań technicznych, architektury i szczególnej misji edukacyjnej. Oferta edukacyjna operatora – niepublicznego liceum Akademeia High School – to indywidualne podejście i ocena umiejętności każdego z uczniów. Szkoła oferuje bogaty system stypendiów akademickich oraz artystycznych.

Uczniowie mają tam do dyspozycji nie tylko profesjonalną przestrzeń do pracy akademickiej z nowoczesnymi laboratoriami, ale także miejsca zapewniającą im odpoczynek i warunki do integracji; w tym np. eko-ogrodu na dachu, gdzie mozlwe jest uprawianie ziół i warzyw lub prowadzenie obserwacji astronomicznych. Dla tych, którzy zechcą rozwijać swoje talenty, czekają w pełni wyposażone sprofilowane pracownie artystyczna, sala muzyczna ze studiem nagrań, studio fotograficzne oraz audytorium teatralne i pracownia multimedialna. Dodatkowe atuty to bogata oferta edukacyjna placówki i wysoce wykwalifikowana kadra akademicka, wśród której są absolwenci Oxfordu, Cambridge czy Ivy League oraz najlepszych polskich uczelni.

Uczniowie już na początku procesu rekrutacji uzyskują informacje na temat swojego potencjału, stylu uczenia się i mocnych stron, a na dalszym etapie wspierani są w wyborze najlepszych przedmiotów maturalnych, określeniu kierunku studiów oraz najlepszej ścieżki kariery. Program nauki kończy się brytyjską maturą A-level, dającą pełną swobodę wyboru przedmiotów maturalnych, honorowaną przez wszystkie uniwersytety na świecie. Szkoła oferuje bogaty system stypendiów akademickich oraz artystycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie