REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Połączenie mebli biurowych i natury. Design wart docenienia

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 lis 2018 09:15
Połączenie mebli biurowych i natury. Design wart docenienia
4Nature System fot. mat. prasowe

Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie docenił 4Nature System za połączenie dobrego designu, natury i zaawansowanej technologii.

REKLAMA

W Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie odbyła się gala jubileuszowej 25. edycji konkursu Dobry Wzór. Jury konkursu wybrało, spośród 119 finalistów, najlepsze produkty i usługi. Wszystkie projekty zostały ocenione pod kątem cech wizualnych, użytkowych, ekonomicznych oraz wyróżniających je wartości dodatkowych. Wśród nich statuetkę otrzymała usługa firmy 4Nature System – Wertykalni polegająca na wprowadzaniu zieleni do biur i obiektów użyteczności publicznej.

Dobry Wzór to jeden z najstarszych polskich konkursów wzorniczych. Konkursowe produkty i usługi wybierane są przez badaczy i ekspertów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego na podstawie stałego monitoringu rynku. Produkty i usługi są poddawane eksperckiej ocenie – liczy się nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność, ergonomia, stosunek jakości do ceny, odpowiadanie na potrzeby rynku oraz siła dotarcia do grupy docelowej.

Zielona usługa dla przestrzeni biurowych

Nagroda Dobry Wzór przyznana została w tym roku w 9 kategoriach, m.in. w kategorii usługi. Jury konkursu doceniło 4Nature System za połączenie dobrego designu, natury i zaawansowanej technologii.

Nagrodzona usługa polega na wprowadzaniu zieleni do przestrzeni biur, lokali oraz tam, gdzie teoretycznie nie ma na nią miejsca i obejmuje kompleksowe doradztwo, projektowanie, montaż oraz pielęgnację i serwis zieleni wertykalnej. Ogrody wertykalne zwane inaczej zielonymi ścianami, są efektownym elementem dekoracyjnym, który znacząco poprawia jakość powietrza we wnętrzu oraz doskonale wpływa na samopoczucie osób przebywających w ich otoczeniu. Bazą 4Nature System jest moduł z recyklingowego tworzywa sztucznego połączony z systemem nawadniania i inteligentnym sterowaniem. Moduły można łączyć ze sobą tworząc profesjonalne ogrody wertykalne na wymiar lub wybrać gotowy produkt z linii 4Nature Smart. To usługa, która pomoże na nowo wprowadzić naturę do biur.

Technologia 4Nature System opracowywana została w kooperacji z najlepszej klasy specjalistami z dziedziny ergonomii pracy, designu i optymalnej uprawy roślin. Zakwalifikowany do konkursu autorski system modułowych ogrodów wertykalnych 4Nature System, pierwszy tego typu w Polsce, powstał w wyniku współpracy m.in. z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach i ERGO.design.

Zielona technologia 4Nature System jest w trakcie procedury patentowej i stanowi fundament nowej idei – połączenia mebli biurowych i natury. Jest to aktualnie prowadzony projekt badawczo-rozwojowy finansowany przez Narodowe Centrum Badan i Rozwoju.

Niezwykły wpływ zieleni na pracowników

Twórcy 4Nature System wierzą w siłę i moc zieleni oraz jej wpływ na pracowników. Zieleń w powierzchniach biurowych zwiększa ich kreatywność, redukuje napięcie i stres, wpływa pozytywnie na skórę, drogi oddechowe, polepsza samopoczucie i komfort w środowisku pracy, daje poczucie harmonii.

Bliskość roślin relaksuje, podnosi jakość powietrza poprzez jego oczyszczanie i nawilżanie a to wpływa na poprawę psychicznego i fizycznego zdrowia pracowników oraz znacząco podnosi jakość, efektywność i produktywność ich pracy. Pomaga również skupić się w biurze a przy okazji jest atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, dzięki czemu pracownicy mają poczucie przebywania w przyjaznej eko-przestrzeni.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie