×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Politechnika Warszawska otwiera innowacyjne centrum Warsaw Design Factory

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 20 cze 2018 12:44
  • Aktualizacja: 20 cze 2018 12:45
fot. pixabay.com

Politechnika Warszawska, wspólnie z międzynarodową siecią akademickich ośrodków Design Factory Global Network, otwiera Warsaw Design Factory. Kadra Politechniki Warszawskiej w ramach Warsaw Design Factory szkoli kreatywnych, młodych naukowców, oferując im interdyscyplinarne programy edukacyjne.

REKLAMA

Politechnika Warszawska zajmuje pierwsze miejsca wśród uczelni technicznych w Polsce, będąc ośrodkiem wielu koncepcyjnych badań i zaawansowanych technologicznie projektów. Otwarcie Warsaw Design Factory jest ukoronowaniem długoletnich działań osób zaangażowanych we wdrażanie innowacyjnych form kształcenia. Uczelnia kształci nie tylko inżynierów przyszłości, ale przede wszystkim globalnych innowatorów pracujących przy międzynarodowych projektach. Takie cele stawia sobie również nowe centrum innowacji Warsaw Design Factory, które ma aspiracje, by stać się głównym ośrodkiem innowacyjnej współpracy pomiędzy światem nauki a biznesu, w ramach realizowanych wspólnie projektów naukowych i badawczych.

Tym, co z pewnością charakteryzuje Warsaw Design Factory jest rozwój nowoczesnych form kształcenia – w oparciu o metodologię design thinking studenci szukają rozwiązań konkretnych problemów badawczych, między innymi analizując i definiując ich założenia podczas moderowanych sesji warsztatowych, w ramach międzynarodowych zespołów. Warsaw Design Factory jest ośrodkiem, w którym działa pasja współtworzenia innowacyjnych produktów i usług. Na sukces innowacyjnego środowiska wpływa także wyjątkowo zaangażowana kadra akademicka, zachęcająca do podjęcia współpracy ze światem biznesu.

A partnerów i programów już aktualnie jest sporo. Dla przykładu, w ramach programu realizowanego z Ministerstwem Rozwoju, studenci szukają skutecznych metod, jak promować efekty przemysłu 4.0 wśród potencjalnych użytkowników. Z kolei grupa Koncentrat Projektowy, na zlecenie Polskiego Związku Niewidomych wypracowuje odpowiedzi na pytanie: jak ułatwić obsługę bankomatów przystosowanych dla osób niewidzących lub słabowidzących.

Dodatkowo młodzi naukowcy mogą skorzystać także z innych krajowych lub międzynarodowych programów edukacyjnych, jak ME310, PdP, SQUAD czy UniStartApp, realizowanych przy współpracy z międzynarodowymi firmami takimi jak: Fiskars, Lindström, Sportzone, Philip Morris, IKEA, Ernst&Young, CapWatt, Race S.A. czy LBF. A wszystko to w kreatywnej przestrzeni z częścią laboratoryjną, która oferuje analizy, symulacje, prototypowanie. WDF oddaje do dyspozycji zespołów prowadzących projekty najnowsze technologie wspierające prace, przykładowo: druk 3D, programowalne drony, IoT (Arduino, RPi). Ośrodek działa w ramach Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii działającym przy Politechnice Warszawskiej już od 3 lat. Warsaw Design Factory oferuje także wsparcie merytoryczne i infrastrukturalne w zakresie wykonywania prac dyplomowych; przy organizacji warsztatów, szkoleń, konferencje, seminariów z zakresu przedsiębiorczości, nowych technologii i umiejętności miękkich. Ponadto oferuje szkolenia przeznaczone dla kadry akademickiej w zakresie innowacyjnych form kształcenia, jak np.: warsztaty z design thinking, problem-based learning, grywalizacji w edukacji czy też blended learning.

Warsaw Design Factory jest częścią międzynarodowej platformy innowacyjnych centrów edukacji Design Factory Global Network, działających głównie na uniwersytetach oraz w organizacjach badawczych. Zasięgiem, DFGN obejmuje aż pięć kontynentów, z ośrodkami np. w Nowym Jorku, Bogocie, Santiago, Helsinkach, Porto, Genewie, Rydze, Barcelonie, Szanghaju, Kioto czy Melbourne. Zakres projektów wdrażanych w konkretnym oddziale Design Factory dostosowany jest do stymulowania zmian ważnych w kontekście lokalnym, projektowania produktów i usług, na które jest rzeczywiste zapotrzebowanie.

Innowacja i pasja by zmieniać świat zaczyna się od poszukiwania rozwiązań dla lokalnych społeczności czy sektorów przemysłu, zawsze w interdyscyplinarnych oraz interkulturalnych zespołach, których siłą napędową jest otwartość na świati zaangażowanie.

Oficjalne otwarcie Warsaw Design Factory odbędzie się 25 czerwca 2018 roku o godzinie 13:00, w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii przy ulicy Rektorskiej 4, na 3. piętrze. Po oficjalnych przemówieniach, na zaproszonych gości czekać będzie prezentacja projektów młodych naukowców.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie