REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Polska firma nagrodzona za cyfrowe rozwiązania na budowie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 lis 2021 10:46
Polska firma nagrodzona za cyfrowe rozwiązania na budowie
Mostostal Warszawa otrzymał nagrodę buildingSMART International Awards 2021 w kategorii „Community Contribution” za cyfrowe rozwiązania wprowadzone podczas budowy Szkoły Podstawowej na warszawskim Wilanowie. fot. Shutterstock

Mostostal Warszawa został wyróżniony międzynarodową nagrodą buildingSMART International Awards 2021 w kategorii „Community Contribution”. Doceniono cyfrowe rozwiązania wprowadzone podczas budowy Szkoły Podstawowej na warszawskim Wilanowie.

REKLAMA

  • Mostostal Warszawa otrzymał nagrodę buildingSMART International Awards 2021 w kategorii „Community Contribution” za cyfrowe rozwiązania wprowadzone podczas budowy Szkoły Podstawowej na warszawskim Wilanowie.
  • buildingSMART International Awards to międzynarodowy konkurs skupiający się na wyłonieniu wyjątkowych projektów, które wykazały się na zastosowaniu rozwiązań openBIM w praktyce oraz zastosowań cyfrowych innowacji podczas realizacji inwestycji.

Podczas realizacji tej inwestycji zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań z obszaru cyfryzacji opierając się na modelach openBIM (z ang. Building Information Modeling).

Wprowadzone rozwiązania zostały wykorzystane w zakresie nadzorowania procesów realizacji, nadzorowania dokumentacji i wykorzystania modeli bim w zakresie: koordynacji międzybranżowej, przedmiarowania i harmonogramowania.

Spółka została szczególnie doceniona za proces wdrożenia, usprawnienie komunikacji oraz zaangażowanie w rozwiązania cyfrowe firmy podwykonawcze.

- Transformacja cyfrowa to ważny element strategii Mostostalu Warszawa. Jesteśmy jednym z założycieli stowarzyszenia buildingSMART Polska, w którym zajmujemy się standaryzacją i promocją BIM z wykorzystaniem otwartych standardów. W Mostostalu Warszawa wdrażamy najnowocześniejsze technologie i stawiamy na innowacyjność w celu zwiększania jakości naszych usług. – mówi Jacek Szymanek, Członek Zarządu Mostostalu Warszawa.

buildingSMART International Awards to międzynarodowy konkurs skupiający się na wyłonieniu wyjątkowych projektów, które wykazały się na zastosowaniu rozwiązań openBIM w praktyce oraz zastosowań cyfrowych innowacji podczas realizacji inwestycji. W tegorocznej edycji konkursu projekty oceniało 154 niezależnych ekspertów z 23 krajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie