REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Polskie firmy realizują śmiałe inwestycje za oceanem

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 mar 2018 11:18
Polskie firmy realizują śmiałe inwestycje za oceanem
fot. mat. prasowe Aluprof
Polskie firmy realizują śmiałe inwestycje za oceanem
Polskie firmy realizują śmiałe inwestycje za oceanem
Polskie firmy realizują śmiałe inwestycje za oceanem
Polskie firmy realizują śmiałe inwestycje za oceanem

Wysoka jakość rodzimych produktów i konkurencyjne ceny wpływają na stałe wzrosty sprzedażowe polskich firm, które mogą pochwalić się coraz większą renomą również na rynkach zagranicznych. Wiele z nich prężnie działa na ogromnych rynkach zbytu, takich jak Stany Zjednoczone.

REKLAMA

Przykładem takiej firmy jest m.in. Aluprof, która już kilka lat temu utworzyła z partnerem amerykańskim spółkę Aluprof USA z siedzibą w Nowym Jorku. Spółka z sukcesem zajmuje się dystrybucją systemów aluminiowych stolarki okiennej w dużych miastach wschodniego wybrzeża USA. Taka jakość jest możliwa m.in. za sprawą całkowitej prefabrykacji elementów fasady w zakładzie produkcyjnym Aluprof.

W portfolio  Aluprof. istnieje już kilka realizacji w Stanach Zjednoczonych, w których zastosowano systemy fasadowe firmy. Aktualnie trwa budowa apartamentowca Halletts Point 26-02 1st Street Queens w Nowym Jorku, który jest już 16 obiektem za oceanem powstałym z wykorzystaniem systemów producenta z Bielska-Białej.

Na szczególną uwagę zasługuje bryła budynku, w tym. m.in. zaokrąglone narożniki fasad z szybami giętymi. 125 Greenwich Street posiada charakterystyczną odsłoniętą betonową kolumnę, która biegnie przez całą wysokość budynku oraz zakrzywioną szklaną fasadę, dzięki czemu można podziwiać panoramiczne widoki na rzekę Hudson, Statuę Wolności, kompleks World Trade Center i panoramę Nowego Jorku. W budynku znajdują się 273 lokale, a wśród nich lokale typu studio (kawalerki), 3-pokojowe apartamenty oraz lokale dla usługodawców. Przy projektowaniu obiektu zwrócono uwagę na funkcjonalność obiektu oraz zadbano o szczegóły dotyczące jego wyposażenia.

Umiejscowiony niedaleko One World Trade Center, budynek będzie drugim co do wysokości obiektem mieszkalnym na Dolnym Manhattanie. – W tak ogromnym mieście jak Nowy Jork natężenie hałasu spowodowane ruchem ulicznym jest na tyle duże, że konstrukcje architektoniczne, szczególnie te mieszkalne wymagają dedykowanych rozwiązań kompensujących. W przypadku 125 Greenwich Street takim systemem jest ściana elementowa MB-SE98 SG zaprojektowany według potrzeb tego budynku i certyfikowany zgodnie z normami amerykańskim – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager w Aluprof.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie