REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Ponad 2,3 mln zł na "zielone pracownie" w Katowicach

  • Autor: PAP
  • 04 maj 2021 15:52
Ponad 2,3 mln zł na "zielone pracownie" w Katowicach
Organizowane od kilku lat przez WFOŚiGW konkursy są skierowane do szkół podstawowych i średnich z woj. śląskiego, które nie mają obecnie pracowni utworzonych ze środków WFOŚiGW. fot. Shutterstock

WFOŚiGW w Katowicach rozstrzygnął siódmą edycję konkursu, w którym szkoły mogły ubiegać się o środki na pracownie nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.

REKLAMA

  • Ponad 2,3 mln zł przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie "zielonych pracowni" w szkołach podstawowych i średnich woj. śląskiego.
  • W siódmej edycji konkursu napłynęły 133 wnioski, z których wyłoniono 61 najlepszych projektów.
  • Od  2015 r. dzięki dotacjom WFOŚiGW w Katowicach, powstało (łącznie z projektami dofinansowanymi w tym roku) 369 takich pracowni
  • W ostatnim czasie Fundusz rozstrzygnął siódmą już edycję konkursu, w którym szkoły mogły ubiegać się o środki na pracownie nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.

"Zainteresowanie tymi konkursami jest cały czas bardzo duże. Poziom nadsyłanych do nas projektów jest bardzo wysoki. Właśnie dlatego uznaliśmy, że powinniśmy zwiększyć tegoroczną pulę środków pierwotnie przeznaczonych na ten konkurs z 2 mln zł do ponad 2,3 mln zł" - poinformował prezes katowickiego Funduszu Tomasz Bednarek.

Przeczytaj także >> Perła polskiego modernizmu kończy 50 lat. Wyjątkowy jubileusz katowickiego Spodka

Konkurs skierowany był do organów prowadzących placówki oświatowe w woj. śląskim - w tym do 50 szkół nagrodzonych w innym konkursie, w ramach którego Fundusz dofinansował projekty "zielonych pracowni". Teraz podzielono środki na ich wykonanie i wyposażenie.

W siódmej edycji konkursu napłynęły 133 wnioski, z których wyłoniono 61 najlepszych projektów. Najwięcej, 108 wniosków złożyły szkoły podstawowe, zaś pozostałe 25 pochodziło z liceów i techników. W sumie w ramach dwóch konkursów na zaprojektowanie i urządzenie pracowni szkoły mogły dostać do 50 tys. zł.

Organizowane od kilku lat przez WFOŚiGW konkursy są skierowane do szkół podstawowych i średnich z woj. śląskiego, które nie mają obecnie pracowni utworzonych ze środków Funduszu. Decydując o dofinansowaniu oceniano m.in. pomysł na zagospodarowanie pracowni - jej funkcjonalność, innowacyjność rozwiązań i różnorodność pomocy dydaktycznych.

Pierwsza edycja konkursów na projekt oraz utworzenie zielonych pracowni w śląskich szkołach odbyła się w 2015 r. Od tego czasu, dzięki dotacjom WFOŚiGW w Katowicach, powstało (łącznie z projektami dofinansowanymi w tym roku) 369 takich pracowni. Na ich zaprojektowanie i utworzenie Fundusz przeznaczył 13,4 mln zł.(PAP)

autor: Marek Błoński

mab/ mk/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie