×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Port we Fromborku będzie przebudowany

  • Autor: PAP
  • 30 wrz 2021 11:39
Port we Fromborku będzie przebudowany
Fot. Piotr Kowalski - Praca własna, CC BY-SA 3.0, źródło: https://commons.wikimedia.org

Sześć firm jest zainteresowanych przebudową portu rybackiego we Fromborku nad Zalewem Wiślanym. Urząd Morski otworzył oferty w przetargu na tę inwestycję. Kwota, jaką zamierza przeznaczyć na przebudowę fromborskiego portu, to 28 mln zł.

REKLAMA

Celem projektowanej przebudowy fromborskiego portu jest poprawa złego stanu konstrukcji hydrotechnicznych oraz powiększenie basenu portowego, które wpłynie na zwiększenie liczby miejsc postojowych. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo ruchu jednostek.

Urząd Morski w Gdyni poprawia infrastrukturę portową i zabezpieczenia przeciwpowodziowe w rejonie Zalewu Wiślanego. Zakończono budowę wału w Krynicy Morskiej, a w toku jest przebudowa przystani pasażerskiej. Oprócz portu rybackiego we Fromborku prace mają być prowadzone także w porcie rybackim w Nowej Pasłęce.

Przebudowa portu rybackiego w Nowej Pasłęce umożliwi bezpieczne cumowanie jednostek w basenach o głębokości od 2 m do 2,5 m, w zależności od nabrzeża. Ochroni także przed nadmiernym falowaniem wewnątrz akwenu portowego.

W Krynicy Morskiej zakończono niedawno budowę 4-kilometrowego wału przeciwpowodziowego z ciągiem spacerowym stanowiącym dodatkową atrakcję turystyczną od strony Zalewu Wiślanego. Wartość tego projektu to 35 mln zł. W toku jest budowa przystani pasażerskiej w Krynicy Morskiej. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku. Wykonawca ma na ich realizację 17 miesięcy. Koszt to 8 mln złotych brutto. Pirs oraz nabrzeże w krynickim porcie zostaną wydłużone, a skarpa będzie zabezpieczona. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie