REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Powstaje Częstochowska Mapa Rzemiosła

  • Autor: PAP
  • 04 lis 2022 16:22
Powstaje Częstochowska Mapa Rzemiosła
Powstaje Częstochowska Mapa Rzemiosła, fot. Unsplash

Wkrótce w internecie dostępna będzie Częstochowska Mapa Rzemiosła - platforma kojarząca rzemieślników z klientami. "Liczymy, że pomysł zostanie doceniony przez wszystkich, którzy potrzebują fachowców z różnych branż i chcą łatwo znaleźć ich namiary" - mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk.

REKLAMA

  • Z pomysłem stworzenia internetowej mapy częstochowskiego rzemiosła wyszło Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta.
  • Miejskie przedsięwzięcie wsparła firma ArchiTube oraz młodzież z Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa, która w tej firmie odbywała praktyki zawodowe.

Mapa ma być narzędziem ułatwiającym mieszkańcom znalezienie fachowców różnych branż. "Fachowców, których pracownie, sklepy czy warsztaty nieraz są tuż pod ręką, ale brakuje im promocji, a więc zaistnienia w świadomości mieszkanek i mieszkańców Częstochowy" - tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta.

Realizator pomysłu - firma ArchiTube, należąca do amerykańskiej korporacji Dawood Engineering, zajmuje się tworzeniem modeli budynków przy użyciu scanningu laserowego, specjalizuje się też w geodezji i systemach informacji geograficznej. Częstochowską Mapę Rzemiosła firma tworzy bezpłatnie, przy współpracy z Politechniką Częstochowską i Zespołem Szkół im. Bolesława Prusa.

"Mamy nadzieję, że z czasem na Mapie Rzemiosła znajdzie się jak najwięcej rzemieślników. Zachęcamy, aby zgłaszali się w tej sprawie do Centrum Obsługi Inwestora" - powiedział w piątek prezydent Matyjaszczyk.

Mapa Rzemiosła ma być projektem otwartym, rozrastającym się w miarę zgłoszeń kolejnych rzemieślników. Trzon mapy - narzędzie internetowe do wyszukiwania interesujących klienta specjalności, sklepów czy zakładów usługowych - będzie gotowy do końca roku. Korzystanie z mapy ma być bardzo intuicyjne - zapewniają realizatorzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie