Poznań doświetli przejścia dla pieszych w mieścieUM Poznan - 21-04-2021 17:00


Jak podaje Poznan.pl, w tegorocznych planach jest montaż dodatkowego oświetlenia na kolejnych przejściach dla pieszych w mieście.

Swoboda i Brzask to pierwsze w tym roku ulice, na których piesi będą bezpieczniejsi dzięki dodatkowemu oświetleniu przejść.

- Doświetlanie przejść na poznańskich ulicach to jedno z najważniejszych zadań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, którzy są najmniej chronionymi uczestnikami ruchu. Doświetlając kolejne przejścia, poprawiamy widoczność pieszych. Pośrednio zyskują na tym też kierowcy. We wskazaniu konkretnych miejsc dużą rolę odgrywają miejscy i osiedlowi radni oraz sami mieszkańcy - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Jako wymagające doświetlenia wskazanych zostało dwadzieścia jeden przejść w całym mieście. Ich lista została przygotowana przez Miejskiego Inżyniera Ruchu i ZDM w oparciu o rekomendacje rad osiedli i radnych Miasta Poznania. Łączna kwota, jaka zostanie w tym roku przeznaczona na doświetlenie "zebr", wynosi ponad 465 tysięcy złotych.