Poznańska 37 oknem na nową Warszawę - rozstrzygnięto konkursPropertydesign.pl - 26-02-2016 14:47


Znamy zwycięzcę konkursu Kreatywna Poznańska 37, zorganizowanego przez ICON Real Estate. Laureatką została doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Wybrana praca wraz z podpisem autorki zostanie wyeksponowana na fasadzie kamienicy przy ulicy Poznańskiej 37.

W konkursie na projekt graficzny siatki wizerunkowej, która już wkrótce zostanie zawieszona na rewitalizowanej kamienicy Poznańska 37, zwyciężyła Agata Włodarska. Praca przedstawia charakterystyczną historyczną fasadę budynku, przez którą przebija panorama nowoczesnego Śródmieścia. Laureatka to nie tylko zdolny grafik, ale również naukowiec z sukcesami.

- Poznańska 37 w moim projekcie jest oknem na nową Warszawę, widzianą z perspektywy miejsca historycznego, to symbol przenikania się tego co nowe z tym dawnym, zabytkowym. Rewitalizowany budynek otrzymuje nowe życie, tak jak stolica, która wyrasta na godną konkurentkę wśród europejskich metropolii  – mówi Agata Włodarska.

Poznańska 37 to unikalna w skali Warszawy kamienica, która jako jedna z nielicznych w stolicy nie uległa zniszczeniu podczas działań wojennych. Dziś rewitalizowana i adaptowana na kameralny budynek biurowy o łącznej powierzchni najmu 4100 mkw. już wkrótce na nowo będzie zachwycać eklektycznym stylem i secesyjnym detalem. Wyróżniającym ją elementem, oprócz architektury jest osoba Mirona Białoszewskiego, który zamieszkiwał jeden z apartamentów kamienicy w latach 1945 – 1958. Budynek zostanie oddany do użytku w II kwartale przyszłego roku.

- Celem naszego konkursu było przede wszystkim to, aby Poznańska 37 nie była obiektem do ekspozycji reklam, ale miejscem otwartym na sztukę i mieszkańców. Wybrany przez nas projekt jest szerszym spojrzeniem na Poznańską 37 – mówi Bartosz Puzdrowski, członek zarządu ICON Real Estate.

Nagrodą w konkursie oprócz realizacji samego projektu był najnowszy iPad Pro w komplecie z Apple Pencil. Siatka wizerunkowa zostanie zawieszona już w marcu pod warunkiem sprzyjających warunków atmosferycznych.