×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prace polskiej projektantki na międzynarodowych targach wzornictwa w Nowym Jorku

  • Autor: PAP
  • 16 maj 2022 10:44
  • Aktualizacja: 16 maj 2022 16:52
Prace polskiej projektantki na międzynarodowych targach wzornictwa w Nowym Jorku
Prace polskiej projektantki Pauliny Grabowskiej na międzynarodowych targach wzornictwa w Nowym Jorku, fot. PTWP

Prace polskiej projektantki Pauliny Grabowskiej zobaczyć można w Nowym Jorku na rozpoczętych w niedzielę międzynarodowych targach wzornictwa. Reprezentuje tam markę ECO Solidarity, zainicjowaną przed dwoma laty przez Instytut Kultury Polskiej (IKP).

REKLAMA

ECO Solidarity jest częścią trzydniowych Międzynarodowych Targów Mebli Współczesnych (ICFF) oraz Wanted Design Manhattan. Gromadzą one w centrum wystawienniczym Javits Convention Center ponad 300 marek projektowych z ponad 25 krajów.

Jak wyjaśnia IKP w Nowym Jorku, Grabowska, projektantka innowacji w zakresie zrównoważonego rozwoju, i jej studio projektowania NASDRA badają m.in. możliwości metod rolnictwa miejskiego. Wykorzystuje produkty uboczne oraz uprawę żywności ekologicznej, która ma wpływ na nastrój i zdrowie.

Dyrektor IKP Robert Szaniawski przypomina, że marka ECO Solidarity funkcjonuje od dwóch lat z inspiracji nowojorskiego instytutu.

"Wprowadziliśmy ten pomysł w rozmowach z naszymi partnerami europejskimi w ramach stowarzyszenia Instytutów Kultury i działów kulturalnych ambasad państw Unii Europejskiej (EUNIC), mającego siedzibę w Brukseli. Idea ECO Solidarity powstała dwa lata temu, w 40. rocznicę (powstania) ruchu +Solidarności+, i chcieliśmy ją wpisać w nowy kontekst ekologii, pod którym chętnie podpisują się państwa unijne" - dodał Szaniawski.

Kuratorem prezentacji ECO Solidarity z udziałem projektantów i studiów także z Austrii, Belgii, Czech, Malty, Niemiec, Portugalii i Rumunii jest Izabela Gola z IKP.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie