REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Prace Tomasza Sętowskiego w Muzeum Gdańska

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 lis 2021 13:09
Prace Tomasza Sętowskiego w Muzeum Gdańska
Wizerunek dzieła sztuki. Obraz Faktoria Hadesa Tomasza Sętowskiego. fot. mat. prasowe Muzeum Gdańska
Prace Tomasza Sętowskiego w Muzeum Gdańska

Od 22 listopada do 30 stycznia przyszłego roku w Muzeum Gdańska będzie dostępna wystawa czasowa prac Tomasza Sętowskiego, jednego z najwybitniejszych artystów nurtu realizmu fantastycznego.

REKLAMA

  • Muzeum Gdańska zaprasza na wystawę czasową Imaginarium Tomasza Sętowskiego.
  • W Ratuszu Głównego Miasta zostanie zaprezentowanych 50 wybranych prac jednego z najwybitniejszych artystów nurtu realizmu fantastycznego.

Na salach wystawowych Ratusza Głównego miasta zostaną zaprezentowane prace malarskie, inkografie, rzeźby oraz grafiki. „Imaginarium” uzupełnia 300-stronicowy album z najciekawszymi pracami artysty obchodzącego w tym roku dwa jubileusze: 40. lecie twórczości oraz 60. rocznicę urodzin.

Tomasz Sętowski (ur. 1961) to jeden z najwybitniejszych artystów nurtu realizmu fantastycznego. Jego prace znajdują się w kolekcjach na całym świecie. Dzieła Mistrza to połączenie wirtuozerii technicznej, niezwykłej wyobraźni i niepowtarzalnego stylu. W ciągu ostatnich 5 lat ceny za jego obrazy wzrosły 4-krotnie (dane na podstawie wyników aukcyjnych artinfo.pl na dzień 17.10.2021).

Studiował na kierunku artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie. W 1991 roku został członkiem ZPAP. Po indywidualnym debiucie w kraju (wystawa w BWA, Częstochowa 1994), jego prace zostały włączone do wystawy objazdowej „Surrealiści polscy” prezentowanej w Polsce w latach 1995-1997. W roku 1998 jego twórczością zajęła się nowojorska galeria Stricoff Fine Art Ltd.

Wystawa będzie dostępna dla publiczności w terminie 22.11.2021 (poniedziałek) – 30.01.2022 (niedziela).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie