×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Producent smartfonów z coraz bardziej ekologicznymi opakowaniami

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 kwi 2021 16:32
Producent smartfonów z coraz bardziej ekologicznymi opakowaniami
Samsung od kilku lat prowadzi proces wdrażania coraz bardziej przyjaznych ekologiczne opakowań. fot. Shutterstock

Samsung od kilku lat prowadzi proces wdrażania coraz bardziej przyjaznych ekologiczne opakowań. Prześledziliśmy "ekologiczną ewolucję" opakowań producenta smartfonów.

REKLAMA

  • Firma Samsung od premiery modelu Galaxy S7 w 2016 roku, rozpoczęła projektowanie coraz bardziej przyjaznych ekologicznie opakowań dla wszystkich generacji urządzeń serii Galaxy S.
  • Firma od kilku lat konsekwentnie prowadzi proces wdrażania coraz bardziej przyjaznych ekologiczne opakowań, projektowanych w duchu zrównoważonego rozwoju.
  • Wśród podjętych działań można wymienić m.in. wprowadzenie pudełka z tektury falistej, usunięcie folii ochronnej z niektórych akcesoriów czy zastąpienie wcześniejszej plastikowej tacki na wykonaną z masy papierowej.

Podczas tej podróży, usilnie pracowano nad tym, by usunąć wszelkie elementy, które utrudniały użytkownikom poddanie opakowań recyklingowi.

Opakowanie serii Galaxy S21 zawiera tylko 4% ilości plastiku wykorzystanego w projekcie opakowania modeli Galaxy S7, co pozwoliło zmniejszyć ilość odpadów wytwarzanych przez jednostkowe opakowanie o 49%. Ponadto, opakowanie Galaxy S21 zawiera tylko 58% ilości papieru wykorzystanego przy produkcji opakowań Galaxy S7, dzięki czemu udaje się ocalić 44802 drzew rocznie. Firma zmniejszyła ilość dwutlenku węgla wytwarzanego podczas produkcji opakowań serii S21 o 50%, w porównaniu z opakowaniami modeli Galaxy S7.

W wyniku szeroko zakrojonych badań nad przyjaznymi dla środowiska materiałami, w opakowaniu Galaxy S8 zastosowano kilka rewolucyjnych zmian w stosunku do wcześniejszych modeli serii Galaxy S. Z wnętrza opakowania usunięto magnes wraz z plastikowym etui na słuchawki, a tacka na akcesoria, wcześniej wytwarzana z plastiku, została wykonana z materiału wytworzonego na bazie papieru.

Premiera modeli Galaxy S9 to kolejny krok naprzód w zakresie redukcji odpadów z plastiku. Firma Samsung zamieniła plastik stosowany do produkcji tacek umieszczanych w opakowaniach na masę papierową, pozyskiwaną w procesie produkcyjnym wykorzystującym materiały z recyklingu.

Pojawienie się modeli Galaxy S10 i Galaxy S20 przyniosło dalszy rozwój w zakresie wprowadzania przyjaznych ekologicznie opakowań stosowanych przez firmę Samsung. Plastik zastąpiono papierem, uproszczono konstrukcję opakowania, a wszystkie tacki do pakowania akcesoriów w pudełkach zostały zastąpione jedną, wykonaną z masy papierowej. Ponadto usunięto folię ochronną z akcesoriów, takich jak wtyczka ładowarki i złącze USB, a błyszcząca powłoka wszystkich akcesoriów została zastąpiona bardziej ekologicznym, matowym wykończeniem, które ukrywa odciski palców i jest bardziej odporne na zarysowania.

W przypadku najnowszych flagowych urządzeń – serii S21, przy produkcji opakowań zastosowano najbardziej przyjazne dla środowiska rozwiązania, spośród wszystkich dotychczas wprowadzonych w serii Galaxy S. Pudełko każdego urządzenia wykonane jest z tektury falistej, która zastąpiła sztywny papier, i którą dużo łatwiej poddać recyklingowi. Z kolei akcesoria, takie jak wtyczka ładowarki i słuchawki, zostały usunięte z kartonika, aby jeszcze bardziej ograniczyć ilość opakowań i promować nawyki ponownego wykorzystywania i recyklingu wśród użytkowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie