Projektowała w Mediolanie dla takich marek jak Hermes, Venini czy SwatchPropertydesign.pl - 08-06-2016 11:05


Dorota Koziara to projektantka, rzeźbiarka, scenografka i kuratorka wielu wystaw z dziedziny sztuk oraz projektowania. Tym razem to nie ona przygotowuje wystawę. To Muzeum Miejskie Wrocławia pod kuratorstwem włoskiego architekta i designera Alessandro Mendiniego organizuje wystawę „Dorota Koziara”.

Wystawę można oglądać od 9 czerwca do 28 sierpnia br. w Muzeum Miejskim Wrocławia. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się 9 czerwca o godzinie 18:00 (Rynek, Sukiennice 14/15, Wrocław). 

Dorota Koziara w 1994 r. stworzyła w Polsce grupę projektantów Start. Przez 10 lat współpracowała z Alessandro Mendinim i Atelier Mendini w Mediolanie. Wśród jej najważniejszych projektów znajdują się wnętrza salonów Alessi, Swatcha, wnętrza Byblos Art Hotel Villa Amista, dom Fransa Haksa w Amsterdamie, projekty dla firm Venini, Fiorucci, Hermes, Luxo, Abet Laminati, Swarowski, Bisazza, Fiat, Redd’s, Cosimo Martinelli, Comforty, Du Pont, Noti, Slamp, Kauffman. Jest laureatką w międzynarodowym konkursie rzeźbiarskim „Third Millenium” we Włoszech za instalacje „12 Angeli” - obecnie w kolekcji Sculpture Park Franciacorta we Włoszech. Jej prace brały udział w wielu wystawach, m.in. w Londynie, Mediolanie, Wrocławiu. W dorobku ma projekty scenografii do spektakli teatralnych w Mediolanie i Nowym Jorku. Dla Noti w 2012 r. zaprojektowała kolekcję mebli do przestrzeni publicznych Hussar.