REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Przemo Łukasik gościem spotkania z cyklu Zalew Architektury

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 lis 2021 14:35
Przemo Łukasik gościem spotkania z cyklu Zalew Architektury
W czwartek 18 listopada odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Zalew Architektury, zapowiadającego przyszłoroczny 14 Westival Architektury. Identyfikacja wizualna: Anna Nowokuńska

W czwartek 18 listopada odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Zalew Architektury, zapowiadającego przyszłoroczny 14 Westival Architektury. Gościem spotkania będzie Przemo Łukasik.

REKLAMA

  • W czwartek, 18 listopada 2021 roku o godzinie 19.00 w siedzibie szczecińskiego SARP-u przy ul. Mariackiej 10 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu Zalew Architektury. 
  • Gościem spotkania będzie Przemo Łukasik, jeden z czołowych polskich architektów, twórca słynnej pracowni Medusa Group.
  • Spotkania są zapowiedzią przyszłorocznego 14. Westivalu Architektury. 
  • Tematem jesiennego cyklu spotkań będzie Nowa Architektura Polska. Tematyka  będzie kontynuowana również podczas przyszłorocznego Westivalu.

Zalew Architektury to zwiastun 14 Westivalu, a jego inauguracją będzie seria wykładów odbywających się w siedzibie SARP w Szczecinie. Spotkania będą organizowane co miesiąc, a dla lepszej rozpoznawalności zawsze w ten sam dzień tygodnia - trzeci czwartek każdego miesiąca.

Comiesięczne SARP-owe spotkania z architekturą łączone będą w cykle tematyczne: wiosenny - od stycznia do czerwca i jesienny - od września do grudnia. Harmonogram spotkań został dostosowany do roku akademickiego.

 

Nowa Architektura Polska

Tematem jesiennego cyklu wykładów o architekturze będzie Nowa Architektura Polska. Zaproszeni goście reprezentować będą młode polskie pracownie architektoniczne, które swoje pierwsze doświadczenia edukacyjne i zawodowe zdobywały poza granicami Polski, często na renomowanych uczelniach, a później w wybitnych pracowniach. Część tego pokolenia, które między innymi poprzez program Erasmus miało nieskrępowany dostęp do najlepszych uczelni na świecie postanowiła po kilku latach profesjonalnych zagranicznych doświadczeń kontynuować swoją twórczą działalność w Polsce. To o nich będzie pierwszy cykl Zalewu Architektury. 

Temat młodej architektury w Polsce będzie kontynuowany w czasie trwania 14 edycji Westivalu. Jego główna wystawa będzie próbą przedstawienia stanu najnowszej architektury Polskiej. Przygotowana przez SARP Szczecin ekspozycja Przyszłość polskiej architektury, na którą czekam zaprojektowana przez jednego z jej uczestników, będzie pokazywała prace kilkunastu subiektywnie wybranych pracowni. Organizatorzy chcą pokazać proces twórczy młodego pokolenia polskich architektów przez prezentację szkiców, ilustracji, modeli. Prezentacja będzie miała charakter mobilny i po zakończeniu Westivalu będzie pokazywana także w innych polskich miastach .

Wystawę uzupełniać będzie Tożsamość. 100 lat polskiej architektury, ekspozycja przygotowana przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki, uzupełniona o kontekst lokalny związany z urbanistyką i architekturą Szczecina. Zestawienie tych dwóch perspektyw będzie główną osią dyskusji panelowych. W czasie trwania Westivalu chcemy spojrzeć na intelektualną kondycję współczesnej architektury w Polsce.

Kuratorem projekt Zalew Architektury jest utytułowany architekt Piotr Śmierzewski.

Spotkanie z Przemo Łukasikiem będzie także transmitowane na żywo na fanpage'u SARP Szczecin.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie