Red Dot Design Award dla projektu Equilibra Balans Piotra JagiełłowiczaPropertydesign.pl - 10-04-2015 13:45


Lampa Equilibra Balans z portfolio krakowskiej firmy Aquaform zdobyła nagrodę Red Dot: Product Design 2015.

Red Dot: Product Design Award to nagroda zwana Oscarem designu, uważana jest za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa, przyznawana jest twórcom i projektantom z całego świata.

Equilibra Balans otrzymała nagrodę w kategorii Oświetlenie i lampy (Lighting and lamps). Jej twórcą jest projektant Piotr Jagiełłowicz.

- Stworzyliśmy produkt, który miał być wyważony, dosłownie i w przenośni, w formie i konstrukcji. Zastosowaliśmy innowacyjną metodę asymetrycznego zawieszenia, która była możliwa dzięki wykorzystaniu włókna węglowego. Chcieliśmy, aby miał nowoczesny i przyjazny charakter, nadający wnętrzu styl – mówi projektant lampy.

- Bezsprzecznie pokazaliście wysokie kompetencje i odwagę w projektowaniu i za obie te cechy zostaliście nagrodzeni w jubileuszowej, 60-tej edycji konkursu Red Dot: Product Design - skomentował w uzasadnieniu przyznania nagrody Professor Dr Peter Zec, Founder and president of Red Dot.

Do tegorocznej edycji konkursu 1994 uczestników z 56 krajów zgłosiło 4928 projektów. Zgłoszenia oceniało 38 członków jury.