×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rekordowa kwota do podziału w kieleckim budżecie obywatelskim

  • Autor: PAP
  • 13 kwi 2022 16:29
Rekordowa kwota do podziału w kieleckim budżecie obywatelskim
Od 19 kwietnia do 13 maja mieszkańcy stolicy regionu świętokrzyskiego będą mogli zgłaszać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego na rok 2023. fot. Shutterstock

Od 19 kwietnia mieszkańcy Kielc będą mogli zgłaszać projekty do budżetu obywatelskiego. Władze Kielc na realizację projektów, które mają szansę na finansowanie z budżetu miasta, przeznaczyły 8 mln zł, o 200 tys. zł więcej niż rok wcześniej.

REKLAMA

  • Od 19 kwietnia do 13 maja mieszkańcy stolicy regionu świętokrzyskiego będą mogli zgłaszać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego na rok 2023.
  • Kwota przeznaczona do podziału w tym roku jest rekordowa i wynosi 8 mln zł.

"Zachęcam mieszkańców Kielc do aktywnego włączenia się w tegoroczną edycję Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Doświadczenia z lat ubiegłych pokazują, że kielczanie chcą mieć wpływ na kształtowanie przestrzeni publicznej przy wykorzystaniu budżetu obywatelskiego. Świadczy o tym zarówno rosnąca liczba zgłaszanych projektów jak i frekwencja w głosowaniu. Zapraszam do udziału" - powiedział prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Kwota przeznaczona do podziału w tym roku jest rekordowa i wynosi 8 mln zł. Na projekty inwestycyjne duże przeznaczono 4,5 mln zł, na projekty inwestycyjne małe 2 mln zł, na projekty "zielone" (tworzenie atrakcyjnych dla mieszkańców terenów zieleni np. stref rekreacyjnych, parków kieszonkowych czy skwerów) 1 mln zł, a na projekty nieinwestycyjne 500 tys. zł.

Wzorem lat ubiegłych projekty będą mogły być zgłaszane wyłącznie elektronicznie za pomocą dedykowanej platformy internetowej bo.kielce.eu.

Dla osób, które nie posiadają dostępu do komputera lub internetu miasto zapewni możliwość zgłoszenia projektu w dwóch punktach na terenie Kielc. Projekt będzie można zgłosić w punkcie zlokalizowanym w siedzibie Urzędu Miasta Kielce na ul. Strycharskiej 6 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00 oraz w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Wojska Polskiego 52 w dniach 21 kwietnia i 13 maja br. w godz. 16:00 - 18:00.

W dniach 26 kwietnia i 4 maja Centrum Organizacji Pozarządowych zorganizuje dla mieszkańców Kielc spotkania warsztatowe, których tematem będzie m.in. prawidłowe pisanie i zgłaszanie projektów w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Warsztaty odbędą się w godzinach 14:00 - 18:00. Również podczas tych spotkań będzie można zgłosić projekt w tegorocznej edycji.

20 maja br. opublikowana zostanie lista wszystkich zgłoszonych pomysłów. Następnie przez trzy miesiące urzędnicy będą weryfikować projekty. Jeżeli zauważą braki lub ewentualne nieprawidłowości, skontaktują się z ich autorami. 22 września zostanie opublikowana lista projektów dopuszczonych do głosowania. Głosowanie rozpocznie się już dzień później i potrwa do 6 października. Zwycięskie projekty poznamy do 13 października.

Każdy mieszkaniec może zagłosować wyłącznie jeden raz i w ramach jednego głosu może wybrać: jeden projekt inwestycyjny duży, dwa projekty "zielone", trzy projekty inwestycyjne małe oraz cztery projekty nieinwestycyjne. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie