×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Reliefy Paula Bika uwodzą harmonią i trójwymiarowymi strukturami

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 03 kwi 2018 14:41
  • Zaktualizowano: 03 kwi 2018 14:47
Reliefy Paula Bika uwodzą harmonią i trójwymiarowymi strukturami
fot. mat. prasowe

Warszawski concept store SH Studio nie jest klasyczną galerią, jednak regularnie pokazuje sztukę. Dla właścicieli - projektantów Anny Hensche i Jana Szadkowskiego - jest ona nieodłącznym elementem inspirującego, emocjonującego wnętrza. Obecnie trwa tu wystawa Paula Bika.

REKLAMA

Wystawa Paula Bika pod tytułem Composition 74 dotyka tematu synergii i przenikania się dziedzin. Reliefy artysty powstałe pod wpływem modernistycznej architektury i włoskiego designu doskonale odnajdują się w kontekście sprzedawanych w SH Studio vintage'owych mebli.

Paul Bik jest polskim artystą, który od jakiegoś czasu mieszka i tworzy w Mediolanie. Z wykształcenia architekt wnętrz, wyczulony na kompozycję i formy przestrzenne zafascynował się włoskimi modernistycznymi budynkami, a pasja do ich unikalnej konstrukcji znalazła odzwierciedlenie w jego twórczości. Bik tworzy monochromatyczne, bardzo zdyscyplinowane prace, które uwodzą harmonią i stopniem skomplikowania trójwymiarowych struktur. Minimalistyczne dzieła artysty zaskakują fenomenalnym porządkiem i napięciami tworzącymi się poprzez grę liniami, pracę światłocieniem.

Prace Paula Bika powstają w żmudnym procesie ręcznego wykrawania poszczególnych kształtów ze sklejki, kartonu, papieru barwionego w masie, precyzyjnego przytwierdzania ich do siebie warstwowo klejem, a następnie pokrywania żywicą epoksydową, klasyczną farbą olejną lub akrylem.

Reliefy Paula Bika mogą być próbą zrozumienia natury, uproszczenia zawiłych form przyrody i odnalezienia w nich rytmu opartego na powtórzeniach motywu. Z pewnością są one jednak przykładem wyrywania się malarstwa w kierunku obiektu, fantastycznego splotu i nasycania się sobą architektury, designu i sztuki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie