REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Remonty w Gdańsku. Rozpoczyna się przebudowa ulicy Wassowskiego

  • Autor: PropertyDesign.pl/UM Gdańsk
  • 02 sie 2021 15:37
Remonty w Gdańsku. Rozpoczyna się przebudowa ulicy Wassowskiego
Ulica Wassowskiego będzie remontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Fot. gdansk.polska3d.pl
Remonty w Gdańsku. Rozpoczyna się przebudowa ulicy Wassowskiego
Remonty w Gdańsku. Rozpoczyna się przebudowa ulicy Wassowskiego

Już jutru ruszają prace związanych z przebudową ul. Wassowskiego na odcinku od ul. Matejki do ul. Sienkiewicza. Potrwają do 15 września. W tym czasie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

REKLAMA

Oprócz nowej nawierzchni na ul. Wassowskiego oraz budowy wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Matejki, wykonane będą także prace sieciowe. Przebudowany zostanie gazociąg oraz kanalizacja deszczowa. Zmodernizowane będą także wjazdy do posesji.

Prace zostaną realizowane będą w dwóch etapach. W pierwszym, zaplanowanym od 3 do około 20 sierpnia, roboty prowadzone będą na połowie jezdni ul. Wassowskiego, która będzie wyłączona z ruchu. Na drugiej połowie odbywać się będzie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Sienkiewicza.

Drugi etap robót potrwa od około 20 sierpnia do około 15 września. W tym czasie ul. Wassowskiego zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Matejki do ul. Sienkiewicza. Objazd poprowadzony będzie ulicami Sienkiewicza oraz Sobótki. W drugim etapie budowane będzie wyniesione przejście dla pieszych na ul. Matejki - wprowadzane będą tam połówkowe zamknięcia fragmentu ulicy. 

Przebudowa ul. Wassowskiego, wraz z wykonaniem wyniesionego przejścia dla pieszych na ul. Matejki, realizowana jest przez firmę TORUS Sp. z o.o. w ramach umowy drogowej zawartej zgodnie z art. 16 Ustawy o drogach publicznych, który mówi: "Budowa lub przebudowa dróg publicznych spowodowana inwestycją niedrogową należy do inwestora tego przedsięwzięcia". 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie