REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Roark Studio podsumowuje rok 2021

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 gru 2021 14:55
Roark Studio podsumowuje rok 2021
Roark Studio podsumowują rok 2021
Roark Studio podsumowuje rok 2021
Roark Studio podsumowuje rok 2021
Roark Studio podsumowuje rok 2021
Roark Studio podsumowuje rok 2021
Roark Studio podsumowuje rok 2021
Roark Studio podsumowuje rok 2021
Roark Studio podsumowuje rok 2021
Roark Studio podsumowuje rok 2021
Roark Studio podsumowuje rok 2021
Roark Studio podsumowuje rok 2021

Pracownia architektoniczna Roark Studio podsumowuje mijający rok. W 2021 roku zdobyli 7 pozwoleń na budowę oraz 10 projektów wykonawczych, pracując dla 15 różnych klientów.

REKLAMA

  • Zespół pracowni w 2021 roku uzyskał 7 pozwoleń na budowę oraz przygotował 10 projektów wykonawczych, pracując dla 15 różnych klientów. Interdyscyplinarny zespół Roark Studio wzmocniło siedmioro nowych projektantów.
  • Wśród najważniejszych projektów, zrealizowanych przez Roark Studio w 2021 roku są m.in. Chlebova, Atrium Oliva oraz Jagiellońska 13.

Wśród najważniejszych projektów, zrealizowanych przez Roark Studio w 2021 roku, znajdują się m.in. zlokalizowana w miejscu dawnej „fabryki chleba” Chlebova zrealizowana dla NDI Development – prawdziwe wyzwanie ze względu na trudne położenie nad rzeką Motławą; Atrium Oliva, czyli wymagająca inwestycja Allcon Osiedla na rynku premium na styku historycznej zabudowy willowej i nowoczesnego centrum biurowego; Jagiellońska 13 - pierwszy mieszkaniowy projekt w Trójmieście, który już na etapie projektu otrzymał certyfikat BREEAM.

Najważniejsze projekty

Wśród najważniejszych projektów, zrealizowanych przez Roark Studio w 2021 roku, znajdują się m.in. zlokalizowana w miejscu dawnej „fabryki chleba” Chlebova zrealizowana dla NDI Development – prawdziwe wyzwanie ze względu na trudne położenie nad rzeką Motławą; Atrium Oliva, czyli wymagająca inwestycja Allcon Osiedla na rynku premium na styku historycznej zabudowy willowej i nowoczesnego centrum biurowego; Jagiellońska 13 -  pierwszy mieszkaniowy projekt w Trójmieście, który już na etapie projektu otrzymał certyfikat BREEAM.

Wszystkie wymienione inwestycje są potwierdzeniem kompetencji zespołu, który projektując w trudnych lokalizacjach, często na terenach poprzemysłowych, oraz na wymagającym rynku premium, potrafił wykonać kompleksowe projekty z uwzględnieniem projektu wnętrz, przy wysokiej dbałości o kwestie środowiskowe.

– Dla naszych klientów zawsze ważne było dobre zorganizowanie procesu projektowego, terminowość oraz wysoka jakość architektury - to się nie zmieniło. Oczywiście coraz większe znaczenie mają kwestie środowiskowe oraz związane ze zdrowym, zrównoważonym projektowaniem - podkreśla Jakub Bladowski. założyciel i prezes zarządu Roark Studio.

– Z tego powodu firma wdraża narzędzia do zarządzania projektami zaczerpnięte z branży IT jak również korzysta z zaawansowanych symulacji komputerowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie podejmować decyzje projektowe, których efektów jesteśmy pewni – tłumaczy Jakub Bladowski.

Kompetencje potwierdzone nagrodami

Ponad 20 nagród na koncie Roark Studio także nie pozostaje bez znaczenia. W 2021 roku na półkę z wyróżnieniami zespół dołożył kolejne już w kolekcji nagrody European Property Award – za przebudowę Budynku Dyrekcji Stoczni Gdańskiej, a także równie ważne dla zespołu nagrody przyznawane przez mieszkańców Trójmiasta.

Istotną rolę odgrywa także obecność w rankingach, świadczące o tym, jak istotne dla Roark Studio jest rozpoznawanie potrzeb mieszkańców – w tym m.in. ranking osiedli z humanistycznym wymiarem Tygodnika Polityka, w którym znalazł się projekt Nowe Kolibki zrealizowany dla Invest Komfort.

– Mieszkańcy naszych osiedli czy użytkownicy projektowanych przez nas budynków biurowych nie muszą wiedzieć, dlaczego czują się dobrze w tych przestrzeniach. To nasze zadanie i powinniśmy zawsze pilnować jakości – podkreśla Jakub Bladowski.

– Trójmiejski rynek jest niebywale ciekawy, ponieważ mamy tu do czynienia z trzema miastami o różnej charakterystyce, a przez liniowy układ jest kilka różnych centrów miejskich. Bliskość morza i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego skutkuje dużą ilością lokalizacji, w których można projektować inwestycje o podwyższonym standardzie. Inwestorzy lokalni na rynku premium konkurują z ogólnopolskimi oraz zagranicznymi głównie jakością. Jest to dobra wiadomość dla mieszkańców Trójmiasta, a dla nas bodziec do ciągłego rozwoju i podnoszenia naszych kwalifikacji – tłumaczy.

Nowości i przełomy

W 2021 roku zespół zasiliło siedmioro nowych projektantów. Właśnie ze względu na wysoce wykwalifikowaną kadrę, kierunkiem jaki obrała firma w ubiegłym roku, stało się zwiększenie odpowiedzialności pracowników, przy jednoczesnym zwiększeniu wolności w podejmowaniu decyzji. Grupy projektowe samodzielnie decydują o dniach, kiedy pracują zdalnie lub stacjonarnie oraz o dniach wolnych. Samodzielnie też zarządzają projektami, które opracowują.

W Studio pracuje obecnie dziesięć osób z uprawnieniami do projektowania bez ograniczeń, specjaliści technologii BIM, nowych technologii, projektowania parametrycznego, ale również osoby zwiększające swoje kompetencje w dziedzinach takich jak ochrona przeciwpożarowa.

Plany Roark Studio na 2022 rok

– Główne cele jakie stawiam sobie i firmie związane są z rozwojem zespołu. To od projektantów zależy jakość obsługi jaką dostarczamy naszym klientom. W zakresie celów projektowych stoją przed nami ciekawe wyzwania: będziemy dalej wspierać inwestorów na terenach postoczniowych, przed nami kolejne projekty z rynku premium. Będziemy dalej rozwijać nasz dział wnętrzarski. Zapewne zdecydujemy się, jak co roku, na udział w co najmniej dwóch konkursach architektonicznych – mówi Jakub Bladowski.

Firma ma również w planach projekty badawcze, które pozwolą wykorzystać potencjał pracowników związanych z Politechniką Gdańską.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie