REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Robert Konieczny w Wenecji. Nietypowe przedstawienie 5 projektów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 07 sie 2018 13:48

Podczas tegorocznego Biennale Architektury w Wenecji można zobaczyć wystawę Roberta Koniecznego wraz z KWK Promes. W nietypowy sposób pokazują tam pięć budynków ich autorstwa, w których zacierają się granice między architekturą a otoczeniem.

REKLAMA

Można już zobaczyć film z wystawy KWK Promes w Pallzzo Bembo w Wenecji, która towarzyszy trwającemu tam Biennale Architektury. Film w zaskakujący sposób pokazuje mobilność ich budynków. 

Film jest tak samo intrygujący, jak sama wystawa. Podkreślają to zabawne zachowania i ruchy odwiedzających. Jednak przesłanie i temat wystawy jest dużo głębszy, bo dotyczy zacierania granic między architekturą a otoczeniem w projektach KWK Promes.

 

W tej chwili KWK Promes ma też, równolegle z Wenecją, wystawę w Architektur Galerie Berlin. Podczas wernisażu moderator dyskusji, Peter Cachola Schmal, dyrektor Deutsches Architekturmuseum, stwierdził, że Living-garden House, o którym między innymi jest mowa w filmie, idzie dużo dalej w kierunku zacierania granic między architekturą a otoczeniem niż szklane domy Philipa Johnsona czy Miesa van der Rohe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie