REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Robert Konieczny z kolejnym sukcesem na koncie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 gru 2017 10:25
Robert Konieczny z kolejnym sukcesem na koncie
Robert Konieczny fot. PTWP

Robert Konieczny otrzymał... świąteczny prezent od Dezeen. Pracownia Koniecznego - KWK Promes znalazła się na liście największych architektonicznych sław.

REKLAMA

Na przygotowanej przez portal Dezeen - Hot list 2017 zadebiutowała pracownia Roberta Koniecznego - KWK Promes. „Debiut wśród 500 najlepszych osób, marek i organizacji świata. 142 miejsce i 67 wśród wspaniałych architektów” - napisał Konieczny na swoim profilu facebookowym.

W 2016 roku zaprojektowane przez niego Muzeum Narodowe – Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie zdobyło pierwszą nagrodę uzyskując tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Europy w konkursie European Prize for Urban Public Space. W tym samym roku trzy obiekty: Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, Arka Koniecznego i Living-Garden House w Izbicy znalazły się w finale World Architecture Festival Awards 2016 w Berlinie, wśród najlepszych projektów na świecie. W ciągu kilku minionych lat jego projekty wielokrotnie zdobywały najbardziej prestiżowe nagrody na świecie. 

Robert Konieczny jest jednym z najczęściej publikowanych polskich architektów za granicą. Jego realizacje znalazły się w najważniejszych publikacjach, w tym dwukrotnie w „The Phaidon Atlas of Contemporary World Architecture”, serii książek wydawnictwa Tashen. W książce „European Architecture since 1890” światowej sławy krytyka - Hansa Ibelingsa, KWK Promes została wymieniona jako jedyna współczesna pracownia z Polski, która wniosła wkład w rozwój architektury europejskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie