×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rusza konkurs na rezydencje artystyczne w Muzeum Śląskim

  • Autor: PAP
  • 19 kwi 2022 11:04
Rusza konkurs na rezydencje artystyczne w Muzeum Śląskim
Rusza konkurs na rezydencje artystyczne w Muzeum Śląskim, fot. shutterstock

"Dialog w czasach pandemii" – to tytuł tegorocznej odsłony programu rezydencji artystycznych, realizowanego pod nazwą "Magazyn Performatywny" w Muzeum Śląskim w Katowicach, a adresowanego do artystów sztuk wizualnych i performatywnych z całej Polski.

REKLAMA

Termin składania projektów upływa 6 maja.

Muzeum oferuje rezydentom przestrzeń do pracy oraz spotkań, możliwość konsultacji z wykwalifikowanym zespołem i współpracującymi z instytucją ekspertami, a także promocję projektu realizowanego w ramach rezydencji.

- Od rezydenta oczekujemy kreatywności, otwartości na tworzenie interdyscyplinarnych projektów oraz współpracę ze społecznością lokalną, jak również respektowania − ale też uwzględniania − misji i wizji Muzeum Śląskiego - informuje opiekunka przedsięwzięcia Agata Picheń-Kowalska.

W tym roku Muzeum Śląskie zaproponowało artystom myśl przewodnią "Dialog w czasach pandemii". Organizatorzy konkursu liczą na refleksję artystów na temat tego, jak czas walki z pandemią wpłynął na dialog i komunikację między ludźmi; jaką rolę w czasach pandemii odegrały media, internet; jak za kilka lat będzie się przedstawiało czas pandemii i odnosiło się do niego.

- Cykl rezydencji artystycznych ma umożliwić artystom zdobywanie nowych doświadczeń poprzez realizację projektów twórczo reinterpretujących zaproponowany przez muzeum temat. Zakłada on również poszerzenie kompetencji kulturowych i wrażliwości na współczesne środki wyrazu wśród odbiorców programu - dodała Agata Picheń-Kowalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie