REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Skanska nagrodzona za bezpieczeństwo pracy na budowie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 sty 2022 09:19
Skanska nagrodzona za bezpieczeństwo pracy na budowie
Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim, fot. mat. Skanska

Realizowana przez Skanska budowa Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim została wyróżniona za bezpieczeństwo pracy.

REKLAMA

  • Skanska została wyróżniona za bezpieczną organizację przy budowie Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim w konkursie GIP „Buduj bezpiecznie”.
  • Celem konkursu jest promowanie pracodawców, wykonawców robót budowlanych zapewniających wysokie standardy bhp w procesie realizacji obiektów budowlanych.

Skanska znalazła się w gronie głównych laureatów ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Głównego Inspektora Pracy „Buduj bezpiecznie”, otrzymując trzecią nagrodę na poziomie ogólnokrajowym.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Pierwszy etap wojewódzki, na szczeblu Okręgowych Inspektoratów Pracy, gdzie nasza budowa zajęła I miejsce oraz drugi etap krajowy – na szczeblu Głównego Inspektoratu Pracy, gdzie przyznano Skanska III miejsce.

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, wykonawców robót budowlanych zapewniających wysokie standardy bhp w procesie realizacji obiektów budowlanych. Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy, Partnerem - Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie

Bezpiecznie rozwiązania na budowie

W konkursie doceniane zostały ponadstandardowe działania na rzecz bhp. W celu zmniejszenia ryzyka zaistnienia sytuacji wypadkowych i potencjalnie wypadkowych na budowie zastosowano szereg rozwiązań doskonalących bezpieczeństwo na projekcie.

Wśród tych rozwiązań warto wymienić m.in. zastosowanie siatek asekuracyjnych typu „S” przy montażu dachu, a także linię życia wykorzystaną podczas prac na wysokości, zastosowanie szalunków systemowych przy realizacji wykopów wąsko przestrzennych, systemowe rusztowania elewacyjne i systemy szalunkowe wraz z zabezpieczeniem zbiorowym i oznakowaniem stref niebezpiecznych, prace na wysokości prowadzone z użyciem podestów bezpiecznych i rusztowań systemowych i wiele innych.

To ogromne wyróżnienie dla naszej firmy - mówi Jan Kowalczyk, Menadżer Projektu - Jestem dumny ze swojego zespołu. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpiecznego miejsca pracy naszym pracownikom, ale także partnerom biznesowym - podwykonawcom i dostawcom współpracującym z nami przy realizacji projektu.

Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim

Realizowane przez Skanska Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim powstaje z poszanowaniem zasad zrównoważonego budownictwa. Obiekt będzie posiadał różnorodne zaplecze sportowe i będzie stanowić dopełnienie zabudowy sportowej w tym rejonie: stadionu zewnętrznego, pływalni i planowanego w przyszłości lodowiska. Powstanie również łącznik między budynkiem hali a pobliską szkołą podstawową.

Budynek będzie się wyróżniał szufladami wysuniętymi z głównej bryły obiektu, wypełnionymi specjalnymi  płytami  TT, których rozpiętość będzie sięgała 24m. Chodniki zostaną wykonane z betonu barwionego w masie. W budynku zastosujemy pompy ciepła woda-powietrze, a także panele fotowoltaiczne.

Parametry techniczne:
- powierzchnia zabudowy – 5 118 m kw.
- powierzchnia zabudowy istniejących budynków do rozbiórki – 850 m kw.
- powierzchnia całkowita: 11 000 m kw.
- powierzchnia użytkowa: 8 546 m kw.
- kubatura: 78 320 m sześc.
- ilość kondygnacji nadziemnych: 2

Prace potrwają do sierpnia 2022 r. Wartość inwestycji to ponad 50 mln netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie