REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Skateparki we Wrocławiu. Trwa budowa dwóch obiektów

  • Autor: PropertyDesign.pl/UM Wrocław
  • 05 sie 2021 09:26
Skateparki we Wrocławiu. Trwa budowa dwóch obiektów
Skatepark Wielka Wyspa powstaje na Bartoszowicach. Fot. Wroclaw TV
Skateparki we Wrocławiu. Trwa budowa dwóch obiektów
Skateparki we Wrocławiu. Trwa budowa dwóch obiektów
Skateparki we Wrocławiu. Trwa budowa dwóch obiektów

Kończy się budowa skateparku na Bartoszowicach. Obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze w  tym miesiącu. Powstają także dwie kolejne inwestycje do jazdy na deskorolce przy ul. Ślężnej i w parku Tysiąclecia.

REKLAMA

Budowany w ramach WBO 2020 skatepark na Bartoszowicach czekają jeszcze ostatnie poprawki. To pierwsze oficjalne miejsce do jazdy na deskorolce na Wielkiej Wyspie. Skatepark będzie miał 6 przeszkód i około 300 mkw. powierzchni. W przyszłości może zostać rozbudowany o kolejny etap. Jego udostępnienie ma nastąpić jeszcze w sierpniu.

Trwają także prace na budowie dużego skateparku u zbiegu ulic Borowskiej i Ślężnej. Mają zakończyć się w grudniu 2021 roku. W ramach wartej 2,7 mln zł inwestycji powstanie skatepark z 23 przeszkodami oraz boisko do siatkówki.

Lada moment rozpocznie się również budowa skateparku w parku Tysiąclecia.

– Mamy rozstrzygnięty przetarg, w tym tygodniu chcemy podpisać umowę z wykonawcą. Całą inwestycję chcielibyśmy zakończyć jesienią 2021. Jej koszt to ok. 600 tysięcy złotych netto – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan.

Skatepark o powierzchni około 700 mkw. położony będzie na terenie przy ul. Sukielickiej, w pobliżu boiska do siatkówki plażowej i toru wrotkarskiego. Jego koncepcja konsultowana była z Komisją ds. Infrastruktury przy Polskim Związku Sportów Wrotkarskich i lokalnym środowiskiem rolkarskim (Fundacja Zarolowani).

– Jesteśmy przekonani, że powstanie obiekt dobrze zaprojektowany pod każdym względem, który pozwoli na płynną i przede wszystkim bezpieczną jazdę – dodaje Maciej Moczko.

Zwolennicy jazdy na desce bez akrobacji mogą tu także skorzystać z istniejącego asfaltowego toru do jazdy ulicznej. Tor otrzyma niebawem oświetlenie, dlatego od połowy września będzie tymczasowo zamknięty. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie