×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Śniadanie z Mirosławem Nizio

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 wrz 2018 14:41
  • Aktualizacja: 05 wrz 2018 14:44
Śniadanie z Mirosławem Nizio
Mirosław Nizio, fot. mat. architekta

Sobotnie śniadanie z Mirosławem Nizio? Wszystko jest możliwe. Projektant związany zawodowo i prywatnie z warszawską Pragą, spotka się z publicznością 8 września, w sobotni poranek, by opowiedzieć m.in. o pracy architekta, podyskutować o inspirujących wnętrzach czy stołecznej architekturze.

REKLAMA

Gościem spotkania w ramach cyklu „Pokój śniadaniowy z Mistrzem” będzie autor ekspozycji Muzeum Polskiej Wódki oraz wnętrz restauracji ZONI i bistro WuWu, architekt Mirosław Nizio. „Pokój śniadaniowy z Mistrzem” to wydarzenie organizowane przez Galerię Nizio oraz bistro WuWu, które odbywa się w każdą sobotę o godzinie 10:00 w bistro WuWu na terenie Centrum Praskiego Koneser.

"Pierwsze śniadanie jest wstępnym akordem w symfonii dnia. Stanowi ono niejednokrotnie o nastroju dalszych godzin, jest niby gradowa chmura zaciemniająca horyzont domowy, lub też bierze na siebie rolę jasnego promienia słońca, który ujmuje w pogodną ramę ten szary dzień „codzienny”, pomawiany na ogół o najgorsze instynkty” – tak o śniadaniu w przedwojennej Polsce, na łamach czasopisma „Bluszcz”, pisała tajemnicza autorka kryjąca się pod inicjałami W.M.

Mirosław Nizio jest od lat związany z warszawską Pragą, na której nie tylko pracuje, ale i mieszka. W 2002 roku przy Inżynierskiej otworzył prężnie działającą pracownię architektoniczną Nizio Design International, a w 2003 roku z jego inicjatywy powstała Galeria Nizio wspierająca kulturalny rozwój Pragi, prezentująca prace i działania odnoszące się do tożsamości dzielnicy. Architekt znany jest głównie z projektów przestrzeni publicznych: muzeów, ekspozycji historycznych, wystaw, pomników pamięci, scenografii oraz rewitalizacji. Współtworzył i zrealizował wystawę główną Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest najczęściej odwiedzaną instytucją kulturalną w Polsce i za pracę nad którym, w lipcu 2006 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Za wkład w powstanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Mirosław Nizio został uhonorowany w 2015 roku Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

W czerwcu 2018 roku otwarte zostało Muzeum Polskiej Wódki wraz z wystawą zaprojektowaną przez pracownię Mirosława Nizio. To właśnie ten projekt stanie się punktem wyjścia do sobotniego spotkania przy śniadaniowym stole w bistro WuWu. Miejsce spotkania jest o tyle wyjątkowe, że jego wnętrze również powstało według koncepcji wykreowanej przez architekta.

Kolejne spotkania w ramach cyklu „Pokój śniadaniowy z Mistrzem”:

15 września, godz. 10:00 – Warszawski Przewodnik – Adrian Sobieszczański

22 września, godz. 10:00 – Alicja Biała

29 września, godz. 10:00 – Karol Misztal

6 października, godz. 10:00 – Marysia Dębska

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie