REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

SOR w Szpitalu Czerniakowskim czeka rozbudowa za 13 mln zł

  • Autor: PAP
  • 17 wrz 2021 11:52
SOR w Szpitalu Czerniakowskim czeka rozbudowa za 13 mln zł
Istniejący SOR zostanie rozbudowany o jedną kondygnację od strony ul. Stępińskiej, oraz dwie kondygnacje z podpiwniczeniem od strony ul. Górskiej. Fot. Shutterstock

Szpitalny oddział ratunkowym w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie zostanie rozbudowany - poinformował stołeczny ratusz. Koszt inwestycji to ponad 13 mln zł, a prace mają się zakończyć za 14 miesięcy.

REKLAMA

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Czerniakowskim powstał na bazie izby przyjęć i został uruchomiony w 2010 r.

- Istniejący SOR zostanie rozbudowany o jedną kondygnację od strony ul. Stępińskiej, oraz dwie kondygnacje z podpiwniczeniem od strony ul. Górskiej. W ramach inwestycji modernizacji zostanie również poddana wydzielona część budynku szpitala w poziomie parteru, obejmująca istniejący SOR - wymienione zostaną m.in. posadzki, okna, drzwi oraz bramy wjazdowe - zapowiedziano.

Kondygnacja podziemna przeznaczona będzie na pomieszczenia techniczne i magazynowe. Na parterze znajdą się pomieszczenia SOR, m.in. rejestracja i poczekalnie, gabinety badań, sale: obserwacyjna, resuscytacyjno-zabiegowa, wstępnej intensywnej terapii. Piętro będzie wykorzystane dla potrzeb administracyjnych. W wyniku rozbudowy łączna powierzchnia użytkowa oddziału ratunkowego zwiększy się o 575 m kw.

Z kolei od strony podwórza będzie osobny wjazd dla karetek oraz wejście dla pieszych do SOR. Po generalnym remoncie podjazdu powstanie możliwość podjazdu pod budynek dwóch karetek jednocześnie. Niezależne wejście główne dla pieszych, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie znajdowało się od strony ul. Górskiej. 

Koszt prac budowlano-instalacyjnych wraz z podstawowym wyposażeniem medyczno-technicznym wyniesie ponad 13 mln zł. Wykona je w ciągu 14 miesięcy od dnia podpisania umowy firma EBS BUD Sp. z o.o. Inwestycję w imieniu m.st. Warszawy nadzoruje Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie