REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Szczecin: już wkrótce nowy szlak spacerowy

  • Autor: Redakcja PropertyDesign.pl/UM Szczecin
  • 04 sie 2021 10:33
Szczecin: już wkrótce nowy szlak spacerowy
Szczecin już wkrótce otrzyma nowy szlak spacerowy. Źródło: Szczecin.eu

Zamiast krzaków i nierównej nawierzchni - zupełnie nowy szlak spacerowo-rekreacyjny. Szczecinianie już wkrótce otrzymają nowe miejsce do spacerów. 

REKLAMA

Nowa trasa znajdzie się na Gumieńcach, wzdłuż strumienia Bukówka. Szlak spacerowo-rekreacyjny zbudowany zostanie przez firmę Usługi Budowlane Wiesław Furtak, która wygrała przetarg kwotą 893 tysięcy złotych. W ramach tej kwoty wykonawca będzie musiał przygotować nowe miejsce, którego projekt powstał już w ubiegłym roku.

W pierwszej kolejności rozebrana zostanie istniejąca frezowa nawierzchnia. W tym miejscu znajdzie się niemal dwukilometrowa droga spacerowo-rekreacyjna zbudowana z przepuszczalnych materiałów. Będzie miała szerokość – w zależności od miejsca – od 2,5 do 3,5 metra.

- Wzdłuż całego ciągu ustawione będą ławki parkowe, kosze na śmieci i stojaki rowerowe - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Tam, gdzie jest duże nachylenie pobocza, ustawione będą bariery ochronne. Na wejściach od strony placu Słowińców oraz od ul. Braniborskiej zamontowane zostaną ruchome słupki blokujące wjazd na ciąg rekreacyjny.

Uporządkowana zostanie także zieleń. Pojawi się 11 klonów pospolitych o obwodzie pnia 18 centymetrów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie