Szczecin przekaże blisko 70 mieszkań medykomPAP - 06-04-2020 16:30


Szczecin przekaże 68 mieszkań lekarzom, ratownikom medycznym, pielęgniarkom i laborantom, którzy nie chcą wracać do domów po dyżurach, aby nie narażać swoich bliskich - przekazały w poniedziałek służby prasowe magistratu. Medycy będą mogli bezpłatnie korzystać z lokali z zasobów miasta.

"Robimy, co możemy, aby w tej trudnej sytuacji pomóc tzw. białemu personelowi. Każdego dnia, ratując innych, narażają oni swoje zdrowie. Dlatego po dyżurach nie powinni wracać do swoich rodzinnych domów, a właśnie do takich bezpiecznych mieszkań" - powiedział, cytowany w poniedziałkowym komunikacie prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Lokale - jak poinformowano - pochodzą z zasobów Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, TBS Prawobrzeże oraz Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych.

Miasto zapewniło także, że pokryje koszty związane z eksploatacją mieszkań. Lokale przygotowywane są obecnie do zakwaterowania w nich pierwszych osób.

Jak wskazano, przekazanie mieszkań to odpowiedź na apel Okręgowej Izby Lekarskiej, która będzie decydować o rozdysponowaniu lokali wśród pracowników placówek medycznych. Izba zaapelowała o udostępnianie wolnych mieszkań medykom, a także o pomoc lekarzom przy codziennych czynnościach, takich jak zakupy, opieka nad dziećmi czy opieka nad zwierzętami. (PAP)

Autorka: Elżbieta Bielecka

emb/ robs/