REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Titanic w łódzkim parku. To najnowszy projekt Anny Kutery

  • Autor: UM Łódź - www.lodz.pl
  • 18 lip 2022 15:49
Titanic w łódzkim parku. To najnowszy projekt Anny Kutery
Anna Kutera prezentuje swój najnowszy projekt „TITANIC” , fot. ŁÓDŹ.PL

W łódzkim Ośrodku Propagandy Sztuki (park Sienkiewicza) można oglądać wystawę znanej wrocławskiej artystki. Anna Kutera prezentuje swój najnowszy projekt "Titanic".

REKLAMA

  • W łódzkim Ośrodku Propagandy Sztuki (park Sienkiewicza) można oglądać wystawę Anny Kutery.
  • Projekt "Titanic" to architektoniczna struktura, model zatrzymanego w połowie drogi statku.

Artystka tworzy instalację bogatą w różnorodne artystyczne składniki i działania, wykorzystuje elementy fotograficzne, rzeźbiarskie, instalacje przestrzenne, filmy. Dużą rolę w kreowaniu artystycznej wizji odgrywają przekazy medialne i ilustracje zaczerpnięte z mass mediów.

Najnowszy interdyscyplinarny i multimedialny projekt Anny Kutery „TITANIC” to rozwinięta w przestrzeni Ośrodka Propagandy Sztuki architektoniczna struktura, model zatrzymanego w połowie drogi statku.

To opowieść o ludziach i ich cierpieniu, o dążeniach, przerwanych życiorysach, a także biografiach pisanych na nowo, wyznaczonych celach i szczytach, które nigdy nie zostaną zdobyte. Historia rozbitych przełożona na bardziej współczesne języki, oglądane w krzywym zwierciadle telewizyjnych odbiorników, kinowych ekranów czy tabloidowych fotosów.

Anna Kutera zrealizowała kilkadziesiąt wystaw indywidualnych oraz uczestniczyła w prawie 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Współorganizowała międzynarodowy ruch sztuki kontekstualnej, jest też jedną z jego pionierek w Polsce. 

Wystawę można oglądać do 18 września. Jest dostępna od wtorku do piątku w godz. 11:00–18:00.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie