TOP 15: Kobiety polskiej architekturyAnna Liszka, Propertydesign.pl - 27-11-2015 14:45


Ewa Kuryłowicz, Marta Sękulska-Wrońska i Natalia Paszkowska - to dopiero początek. Do grona najważniejszych kobiet w polskiej architekturze redakcja Propertydesign.pl wytypowała złotą "piętnastkę".

Anna Federowicz – Tomaszewska

Urodzona 16 października 1972 roku w Warszawie. Studia na Wydziale Architektury na Politechnice Warszawskiej – praca dyplomowa: Agencja Reklamowa przy ul. Szczygle w Warszawie. „School of Architecture” Uniwersytet w Detroit, Michigan, USA. Doświadczenie zawodowe zdobyte w Pracowni Architektury Paczowski & Fritsch Associes w Luksemburgu. Utworzenie i rozwój pracowni Architektury i Urbanistyki F.B.T.

Uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej nr Wa - 31/10, przynależność do MOIA nr MA – 1623, pierwsza nagroda studencka 8 semestru za projekt wnętrz w budynku Villa Vert w Gdyni, nagroda Złoty Żuraw 2003 w kat. budynek użyteczności publicznej – projekt przy ul. Pileckiego, wyróżnienie w konkursie Platynowe Wiertło 2010, nagroda Złote Wiertło – projekt Scandinavian House, ul. Rzeczypospolitej 18.

Renata Gajer

Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Dyplom uzyskała w 1988 roku. Pierwszą pracę zawodową podjęła w 1990 r. w pracowni wrocławskiego architekta Wacława Kamockiego - Studio Projekt, gdzie zajmowała się głównie projektowaniem budynków mieszkaniowych. Od 1993 roku do chwili obecnej pracuje w firmie ARC 2, w której kieruje zespołem projektowym. Wykonuje projekty budynków mieszkaniowych, biurowych, użyteczności publicznej, projekty wnętrz. Od 1995 roku jest także udziałowcem firmy ARC2.  Uprawnienia zawodowe od roku 1993, od 2002 roku przynależy do Izby Architektów RP.

Ważniejsze nagrody i wyróżnienia w konkursach m.in. :  I nagroda w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku mieszkalno-usługowego „Dom Krakusa” w Krakowie 2007roku, I nagroda w międzynarodowym konkursie na obiekt Centrum Hotelowo-Konferencyjne we Wrocławiu w 2009, I Nagroda w konkursie na Planetarium w Centrum Hewelianum w Gdańsku w 2014.  Nagrody za realizacje architektoniczne:  II miejsce w kategorii obiektów mieszkalnych za zespół mieszkaniowy Park Ołtaszyn we Wrocławiu w konkursie na Dolnośląską Budowę roku 1999 organizowanym przez PziTB,  II miejsce w kategorii obiektów biurowych w konkursie Dolnośląska Budowa Roku 2001 za budynek biurowy Fabryka Projektowa ArC2,  I miejsce oraz tytuł Dolnośląska Budowa Roku 2005-2006 w kategorii budynki mieszkalne za osiedle „Pod Skrzydłami” etap III  we Wrocławiu,  I miejsce oraz tytuł Dolnośląska Budowa Roku 2005-2006 w kategorii obiekty usługowo-handlowe za Budynek wielofunkcyjny „Wall Street House” we Wrocławiu.

Anna Grabowska

Jest współwłaścicielką i wiceprezesem biura projektów AGG - Architekci Grupa Grabowski, które założyła w Łodzi z mężem Jackiem Grabowskim, również architektem, w 1995 roku, po kilkuletniej intensywnej działalności projektowej w Niemczech. Jest autorką m.in. wielokrotnie nagrodzonego projektu rewitalizacji XIX – wiecznego kompleksu fabrycznego Ludwika Grohmana (I nagroda na targach Real Expo w Monachium w 2014) oraz projektu przebudowy dawnych zakładów Próchnika – dziś biurowiec CROSS Point.

Zaprojektowała bazy samolotów F-16 w Łasku i Krzesinach, nagrodzoną przez SARP siedzibę firmy SEW Eurodrive Polska w Łodzi.

Uważa, że: Architekt nie może być tylko inżynierem, czy sprzedawcą usług, ale nie może być też tylko estetą myślącym o architekturze w oderwaniu od rzeczywistości. Musi odpowiedzialnie podejmować decyzje, bo jego dzieło przetrwa wiele lat i będzie oddziaływać na ludzi i miejsca.

Barbara Grąbczewska

Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Po studiach pracowała w biurze AIR Jurkowscy Architekci w Katowicach. Od 2002 roku wraz z mężem Oskarem prowadzi pracownię OVO Grąbczewscy Architekci z siedzibą w Katowicach, która zajmuje się projektami w każdej skali – od projektów urbanistycznych  i wielkoskalowych projektów architektoniczno-urbanistycznych, poprzez budynki użyteczności publicznej, przemysłowe, komercyjne oraz mieszkalne, aż do projektów willi i domów jednorodzinnych, wnętrz i indywidualnych projektów mebli.

OVO Grąbczewscy Architekci uzyskali kilkadziesiąt międzynarodowych i krajowych nagród i wyróżnień za twórczość architektoniczną , w tym Nagrodę Roku SARP 2006 za najlepszą realizację w Polsce, Nagrodę Polski Cement w Architekturze 2006,  nagrodę EUROPE 40 UNDER 40 2009 dla najlepszych młodych europejskich architektów i designerów, wyróżnienie na Międzynarodowym Biennale Architektów LEONARDO 2009, wyróżnienie PLGBC Green Building Award 2011, nagrodę Sportowy Obiekt Roku 2011 przyznawaną przez Polski Komitet Infrastruktury Sportowej. Dwukrotnie – w roku 2012 i 2015 byli finalistami nagrody Życie w Architekturze pod patronatem Prezydenta RP. W 2014 roku OVO Grąbczewscy Architekci uzyskali tytuł Firmy Roku w kategorii Pracownia Architektoniczna.

Najważniejsze realizacje pracowni to Pawilon Paleontologiczny w Krasiejowie (wraz z Goczołowie Architekci), Centrum Sportu OAZA w Kórniku (wraz z Małgorzata i Adam Zgraja Architekci), Ośrodki Zdrowia w Gierałtowicach i Przyszowicach, Muzeum Ognia w Żorach, Centrum Administracyjne Gminy Wielka Wieś, Łaźnia Łańcuszkowa w zespole Królowa Luiza w Zabrzu (wraz z Konior Studio).

Agnieszka Kalinowska-Sołtys

Architekt, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2004). Absolwentka podyplomowych studiów z Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie(2007). Absolwentka podyplomowych studiów z Zarządzania Nieruchomościami w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2013). Obecnie dyrektor APA Wojciechowski.

Współzałożycielka i członek OSWBR (Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego), Członek SARP (Stowarzyszenia Architektów Polskich).  Asesor BREEAM  i LEED GA.

Ważniejsze projekty jej współautorstwa to m.in: Alchemia I, Gdańsk,  Alchemia II,  Gdańsk, Equator IV, Warszawa, EC Powiśle, Warszawa, Galeria Północna, Warszawa, Liberty Tower, Warszawa, Business Garden Wrocław, Factory  Outlet Annopol, Warszawa.

Aleksandra Kornecka

Ukończyła Politechnikę Poznańską na wydziale Architektura. Z zespołem z Pracowni Architektonicznej 1997  pracuje wspólnie od 1994 roku. Od roku 1997 grupa funkcjonuje jako spółka. Członek SARP i Izby Architektów. Były członek Zarządu Oddziału Poznańskiego SARP, Sekretarz Rady Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Doświadczenie w projektowaniu budynków o różnym przeznaczeniu. Do końca lat 90-tych w  dossier dominowały budynki mieszkalne, później obiekty użyteczności publicznej. Na podstawie dokumentacji pracowni wybudowano między innymi obiekt TVP SA w Poznaniu, z dużym nowoczesnym studiem i zapleczem technicznym.

Projekty: obiektów bankowych, w tym także Narodowego Banku Polskiego, obiektów biurowych, zespoły o specjalnym przeznaczeniu, w tym dla zabytkowych obiektów (w Poznaniu, Łodzi i Lublinie oraz skarbca centralnego i centralnego ośrodka komputerowego na terenie zabytkowego fortu pod Warszawą), obiekty dla szkół wyższych (Kolegium UAM w Pile, Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu), zespoły obiektów dydaktycznych, sale gimnastyczne, akademiki, budynek audytoryjny dla Wydziału Dziennikarstwa i nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (historyczny obiekt położony na terenie Kampusu Centralnego UW przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, blisko Pałacu Prezydenta RP), praca nad projektem Centrum Symulacji Medycznej dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz nad Centrum Muzealno, Hotelowo-Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w dawnym zespole pałacowym. 

Ewa Kuryłowicz

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i Faculty of Architecture, Iowa State University, Ames, Iowa, USA. Doktorat WAPW 1982, habilitacja WAPW 1996, uprawnienia projektowe 1990, stanowisko profesora nzw na czas nieokreślony od 2005. Promotor ponad 100 dyplomów mgr i inż, recenzent prac naukowych. Generalny projektant i wiceprezes Kuryłowicz & Associates.

Autorka książki „Projektowanie uniwersalne. Udostępnienie otoczenia osobom niepełnosprawnym„ I wyd. CEBRON, Warszawa, 1996, II wyd. Integracja, Warszawa 2005.; autorka innych publikacji, m.in. rozdziału w monografii “Architektura jako przedmiot badań” p.red. B.Jałowieckiego, Scholar, Warszawa 2008; licznych artykułów w miesięcznikach „Architektura-  murator„, „Architektura & Business”  i innych, inicjatorka serii wydawniczej Biblioteka Architekta wydawnictwa Murator.

Ekspert  d.s projektowania uniwersalnego Architects’ Council of Europe od 2005. Członek I NKP PKN ds osób Niepełnosprawnych w latach 1994-2007. Konsultant ds. dostępności dla Uniwersytetu Warszawskiego od r. 1996 do r. 2012.

W latach 2000-2008 Dyrektor Programu Roboczego “Miejsca duchowe“ Międzynarodowej Unii Architektów UIA z siedzibą w Paryżu. Organizatorka 5 międzynarodowych konferencji w Warszawie( 2000, 2004, 2007 ), Istambule (2005), Turynie (2008) , Berlinie (2000), prelegentka licznych konferencji krajowych i zagranicznych.

Sędzia SARP, Sędzia w konkursach międzynarodowych (Brick Award 2014, EPSE 2013) członek Zespołu Kolegium Sędziów Konkursowych ZKSK przy ZG SARP. Członek Izby Architektów RP.

Laureatka konkursów architektonicznych (z zespołami pracowni Kuryłowicz & Associates) m.in.: Konkursu na CDH Miasta Gdańska (2012, wyróżnienie) Konkursu Międzynarodowego na Muzeum Historii Polski (2009, wyróżnienie), konkursu SARP nr 933 na budynek dydaktyczny UW przy ul.Dobrej w Warszawie (2006 I nagroda) , Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu (2005) Biennale Architektury w Krakowie w 1996 (wyróżnienie), nagród w konkursach Życie w Architekturze (1998, 1993) , Polski Cement (2005) i innych.

Krystyna Łyczakowska

Krystyna Łyczakowska, architekt, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, członek SARP, członek Małopolskiej Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej.

Przebieg pracy zawodowej: w latach 1972 – 89 Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego „Miastoprojekt” w Krakowie (od 1982 – starszy projektant); 1981 – 1983 Polservice, Bagdad – główny projektant; 1985 – 1991 PUA SARP i Spółdzielnia Pracy Twórczej „Archplast” w Krakowie; 1991 – 2003 Prezes Zarządu Spółki z o.o. „APPA”

Przebieg pracy społecznej w organizacjach pozarządowych:

od 1971 - członek Oddziału Krakowskiego SARP; w latach 1991–97 Wiceprezes Oddziału Krakowskiego SARP (dwie kadencje); od 1991 - członek Kolegium Sędziów Konkursowych SARP w Krakowie; 2000–06 Prezes Oddziału Krakowskiego SARP (dwie kadencje); od 2000 - członek Społecznego Komitetu Ochrony Zabytków Krakowa; 2004–06 członek Paneli Ekspertów ZPORR; od 2004 - reprezentant SARP w Konwencie Stowarzyszeń Twórczych Krakowa; od 2004 - członek Wojewódzkiej Rady Ochrony Zabytków (trzecia kadencja); od 2006 - członek Sądu dyscyplinarnego Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów; od 2007 - członek Zarządu Fundacji Wspólnota Nadziei, 2009-12 sekretarz Głównego Sądu Koleżeńskiego SARP, od 2010 Wiceprezes Zarządu Fundacji; od 2009 - Wiceprezes Zarządu Oddziału Krakowskiego SARP;

Ważniejsze projekty i realizacje (autorstwo lub współautorstwo): Pensjonat Willa Marysin w Bukowinie Tatrzańskiej, Dom dwupokoleniowy w Zelkowie, Centrum Nauki i życia dla dorosłych osób z autyzmem - FARMA ŻYCIA w Więckowicach, Gimnazjum Publiczne Nr 2 w Stróży, Centrum Administracyjne Miasta Krakowa, Zespół mieszkaniowo-usługowy Głowackiego-Rydla w Krakowie, Wojewódzka Przychodnia Rehabilitacji Inwalidów w Krakowie, Centrum Ambulatoryjnego Leczenia Dzieci w Krakowie – Prokocimiu.

Odznaczenia: Złota odznaka SARP, wyróżnienie I stopnia za pracę społeczną, Brązowy Medal „Kraków 2000” za zajęcie I miejsca w konkursie „Czas Solidarności – ruch obywatelski w latach 1980-1991 w Krakowie”, Odznaka „Honoris Gratia”, leg nr 1706, 2009 - Odznaka „Przyjaciel Międzynarodowego Triennale Architektury”.

Natalia Paszkowska

Architektka, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2008). Współzałożycielka i partnerka pracowni projektowej WWAA.  Praktykę zawodową rozpoczynała od współpracy z czołowymi polskimi pracowniami architektonicznymi: Kuryłowicz&Associates, Grupa 5, JEMS (2004-2007). W 2007 roku założyła (razem z Marcinem Mostafą) studio architektoniczne WWAA, które działalność rozpoczęło wygranej w konkursie na Polski Pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju. Realizacja obejmująca projekt architektoniczny oraz projekt ekspozycji (współpraca: Boris Kudlička) została wyróżniona srebrnym medalem za najbardziej kreatywną ekspozycję.

Współautorka projektów urbanistycznych: plan rozwoju kompleksu Soho Factory w Warszawie (2014), budynków mieszkalnych: Rebel One (Warszawa, 2013), Kamion Cross (Warszawa, 2014), użyteczności publicznej: Służewski Dom Kultury (Warszawa, I nagroda - 2008, realizacja: 2013, współpraca-137kilo), biurowych: Centrum Medialne (Warszawa, w realizacji, planowany koniec: 2015), czasowych: pawilon Stacja Mercedes (2013, 2014, 2015), wystawienniczych: Pawilon Polski na EXPO 2010, ekspozycja czasowa w Muzeum Chopina (Warszawa, 2010), wystawa stała dla Muzeum Historii Polski (I nagroda, 2011, Warszawa), Pawilonie Polskim na ITU (Genewa, 2012), festiwal WARSZAWA W BUDOWIE w Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Warszawa, 2012), wystawa czasowa "Guercino - triumf baroku" oraz stała - Galeria Sztuki Średniowiecznej w Muzeum Narodowym w Warszawie (2013), wnętrz: festiwalu Praque Quadriennal (Praga, 2011), prywatnej galerii (Zurych, 2012), wnętrza studio telewizyjnego Al Rayyan TV (Doha, Katar, 2013-2014), restauracji Belvedere (Warszawa, 2013), wnętrz w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. W 2014 otrzymała I nagrodę w konkursie na Trybunę dla Qatar National Day (w realizacji, współpraca: Boris Kudlicka, Marcin Mostafa, Agnieszka Dąbek, Małgorzata Niedzielska, Michał Bartnicki). 

Od 2014 zasiada w Generalnej Komisji Urbanistyki i Architektury (Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju).

Ewa Pruszewicz-Sipińska

Główny projektant i v-ce prezes zarządu spółki Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich. 1978-1983 magister inżynier architekt Politechnika Poznańska temat dyplomu: „Rewitalizacja Wzgórza św. Wojciecha w Poznaniu”, promotor: arch. Jerzy Gurawski, prof. arch. Marian Fikus, 1998 r. doktor inżynier architekt rozprawa doktorska pod tytułem: „Projektowanie architektoniczne a technologia zespołów diagnostyczno-zabiegowych restrukturyzowanych obiektów szpitalnych”, promotor prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Gałkowski. 2008 r. doktor habilitowany inżynier architekt rozprawa habilitacyjna pt.: „Architektura szpitala – integracja sztuki i technologii”

Obiekty zrealizowane na podstawie projektów wykonanych w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o. od 1993 roku, łącznie 58 obiektów, ok. 600 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 4 obiekty mostowe, szpitale, obiekty mieszkalne wielorodzinne, biurowe, centra handlowe, obiekty liniowe.

Marta Sękulska-Wrońska

Architekt, współwłaściciel pracowni architektonicznej WXCA. W roku 2008 uzyskała tytuł  magistra inżyniera architekta z wyróżnieniem Rektora na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie zdobywała od 2006 r. projektując w warszawskich pracowniach. W 2008 r. rozpoczęła własną działalność. Do zespołu WXCA dołączyła w 2010 r.

Wraz ze Szczepanem Wrońskim kieruje 25-osobową pracownią specjalizującą się w projektowaniu obiektów o specjalnym przeznaczeniu tj. obiektów kultury, ośrodków opieki zdrowotnej, strzelnic, jak również obiektów biurowych i mieszkaniowych. Wraz z zespołem jest laureatką wielu konkursów i wyróżnień w kraju i za granicą. W pracowni odpowiedzialna za kontakt z inwestorami i współpracę międzynarodową. Jest członkiem kolegium sędziów konkursowych SARP.

Dorota Szlachcic

Szef zespołu projektowego, główny projektant, współwłaściciel ArC2, absolwentka Wydziału Architektury  Politechniki Wrocławskiej, upr. projektowe nr. 137/91/UW, przynależność do IARP nr. DS0634, udziałowiec spółki ArC2 od 1991 r., właściciel SZLACHCIC ARCHITEKCI od 2015r. Profesjonalista Roku 2014 Forbesa , 1 miejsce w kategorii architekt. Laureatka Honorowej Nagrody SARP Wrocława 2015r.

Najważniejsze projekty zrealizowane i realizowane przez Dorotę Szlachcic z zespołem ArC2 Fabryka Projektowa: 2008-2014 Afrykarium – Oceanarium,  Życiodajne Wody Afryki , ZOO Wrocław, 2010-2013 Pawilon wejściowy do ZOO Wrocław, 2009-2014 Dom Architektów w Parku Klecińskim, Wrocław, 2015-2016 Himalayan Mountain Hut in Nepal, 2012-2016 Centrum Sportów Lotniczych i Ekstremalnych, symulator skoków spadochronowych, hotel, restauracja na lotnisku w Mirosławicach, 2011-2013 Osiedle Mieszkaniowe Krzycka-Przyjaźni, Wrocław, 2012 Nowe Zagospodarowanie Placu Społecznego, projekt landscapingu  Wrocław, 2011-2013 Osiedle Na Skrzydlatej, Wrocław, 2011- Osiedle mieszkaniowe  – Wiśniowa Góra 3 etapy w trakcie realizacji, 2010-2014 Dom jednorodzinny z salą kinową, Wrocław, 2004-2008 Osiedle Mieszkaniowe Pogodne Krzyki 3 etapy – ul. Wietrzna, Wrocław, 2004-2006 Dom Fotografa, Wysoka, 2000-2009 Osiedle Mieszkaniowe „Pod Skrzydłami” 4 etapy, 2000-2007 Osiedle mieszkaniowe Zielona Podkowa, Wrocław 2 etapy, 1999-2006 Biurowiec Wall St. House, Wrocław, 1999-2001 Biurowiec Voit Center, Wrocław.

Aleksandra Wasilkowska

Architektka, scenografka, wiceprezeska OW SARP. Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Ecole d'Architecture de Bretagne we Francji. Pracowała w paryskim biurze Francois Roche - R&Sie(n), od 2007 roku prowadzi pracownię architektoniczną w Warszawie.W 2010 roku Wasilkowska reprezentowała Polskę na XII Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji projektem Emergency Exit (wspólnie z Agnieszką Kurant).

Jej projekty i instalacje były prezentowane min Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Co widać. Polska sztuka dzisiaj), Narodowej Galerii Zachęta, Instytucie Awangardy, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i Tbilisi, Nowym Teatrze i Teatrze Narodowym w Warszawie, Bunkrze Sztuki w Krakowie, Muzeum Guggenheima w Nowym Yorku, Seoul Art Center w Korei, a także wyróżniane w konkursach między innymi na modernizację Placu Grzybowskiego w Warszawie, ogrodu w Pontivy we Francji i najlepszą przestrzeń teatralną na festiwalu Boska Komedia w Krakowie.

W 2009 ukazała się jej książka Warszawa jako struktura emergentna, (we współpracy z prof Andrzejem Nowakiem w ramach cyklu Ekspektatywa; wyd. Fundacji Bęc Zmiana); w 2013 Architektura Cienia o architekturze, sztuce i ekonomii (wyd. Fundacja Inna Przestrzeń).

Od wielu lat prowadzi badania i projekty związane z handlem ulicznym i bazarami Bazaristan, które rozwija w ramach cyklu Architektura Cienia.

Katarzyna Weiss

Ukończyła Politechnikę Poznańską na kierunku Architektura oraz Podyplomowe Studia na Politechnice Warszawskiej - Projektowanie w Obiektach Zabytkowych. Z zespołem z Pracowni Architektonicznej 1997 pracuje wspólnie od 1994 roku. Od roku 1997 grupa funkcjonuje jako spółka z o.o.

Doświadczenie w projektowaniu budynków o różnym przeznaczeniu. Do końca lat 90-tych w  dossier dominowały budynki mieszkalne, później obiekty użyteczności publicznej. Na podstawie dokumentacji pracowni wybudowano między innymi obiekt TVP SA w Poznaniu, z dużym nowoczesnym studiem i zapleczem technicznym.

Projekty: obiektów bankowych, w tym także Narodowego Banku Polskiego, obiektów biurowych, zespoły o specjalnym przeznaczeniu, w tym dla zabytkowych obiektów (w Poznaniu, Łodzi i Lublinie oraz skarbca centralnego i centralnego ośrodka komputerowego na terenie zabytkowego fortu pod Warszawą), obiekty dla szkół wyższych (Kolegium UAM w Pile, Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu), zespoły obiektów dydaktycznych, sale gimnastyczne, akademiki, budynek audytoryjny dla Wydziału Dziennikarstwa i nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (historyczny obiekt położony na terenie Kampusu Centralnego UW przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, blisko Pałacu Prezydenta RP), praca nad projektem Centrum Symulacji Medycznej dla Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz nad Centrum Muzealno, Hotelowo-Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w dawnym zespole pałacowym. 

Agata Woźniczka

Architekt i urbanistka. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, stypendystka Uniwersytetu Alcala de Henares w Madrycie, Rady Miasta Wrocławia oraz Instytutu Adama Mickiewicza. Od 2010 r. wspólnie z Mateuszem Adamczykiem prowadzi BudCud. Laureatka profesjonalnego przeglądu Z:A Award 2013 - nagrody przyznawanej przez Izbę Architektów Rzeczpospolitej Polskiej - za wizję kreatywnej i zrównoważonej rewitalizacji terenów hotelu Forum w Krakowie (BudCud i M. Kropidło), oraz AIT Tile Award 2012. Wielokrotnie doceniana za granicą. Jest finalistką konkursu „Shanghai: Making urbanity through passages in the reappropriated expo site” (BudCud, Marta Gendera/ Fundacja Salony, Sławomir ZBIOK Czajkowski). Zdobyła nagrody w prestiżowych konkursach urbanistycznych, m.in.: Europan 11 w holenderskim Leeuwarden, strategii rozwoju wysp w Kijowie na Ukrainie, rewitalizacji zbiornika Woroneż w Rosji. Jej prace były wystawiane w Muzeum Louisiana w Kopenhadze, w Czechach, Niemczech, Holandii oraz Chinach. Dawała wykłady m.in.: w Polsce, Niemczech, Chinach oraz na Białorusi.

Projektuje przestrzenie publiczne i strategie urbanistyczne, a schematy projektowe i typologie przestrzeni testuje na projektach wystaw i obiektów tymczasowych.