×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trasa tramwajowa do Wilanowa się zazielenia

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 wrz 2023 12:23
  • Aktualizacja: 12 wrz 2023 12:30
Trasa tramwajowa do Wilanowa się zazielenia
400 nowych drzew przybędzie wzdłuż linii tramwajowej do Wilanowa. fot. mat. pras. Budimex

400 nowych drzew przybędzie wzdłuż linii tramwajowej do Wilanowa. Drzewa będą posadzone w ramach akcji Przystanek Zieleń.

REKLAMA

  • Wystartował kolejny etap akcji Przystanek Zieleń, kierowanej do wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych zlokalizowanych w dzielnicach Mokotów oraz Wilanów.
  • W ramach akcji sadzone są drzewa na trasie tramwajowej do Wilanowa.
  • W drugim etapie posadzone zostanie 400 drzew.
  • Tramwaj do Wilanowa jest największą inwestycją tramwajową w Warszawie.

Budimex – generalny wykonawca budowy trasy tramwajowej ze Śródmieścia do Wilanowa w Warszawie – realizuje kolejny etap akcji Przystanek Zieleń, w ramach której wzdłuż linii tramwajowej do Wilanowa‎ przybędzie z inicjatywy firmy 400 drzew. Akcja kierowana jest do wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych zlokalizowanych w dzielnicach Mokotów oraz Wilanów. W trakcie poprzedniego etapu akcji zgłoszenia wpłynęły od 25 wspólnot, a suma drzewek, o które poproszono Budimex przekroczyła 450. Podczas II etapu akcji zgłoszenia zbierane są do 22 września, a nasadzenia będą robione w październiku.

Dobre przyjęcie pierwszego etapu akcji, sprawia, że z optymizmem patrzymy na jej kolejny etap, zwłaszcza, że po stronie wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych widać duże zaangażowanie. Cieszymy się, że możemy im umożliwić realizację marzenia o zazielenieniu ich przestrzeni. Wskutek naszych działań i nasadzeń kompensacyjnych wzdłuż linii tramwajowej do Wilanowa zostanie posadzonych ponad 1000 drzew, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wrażenia osób korzystających zarówno z samego tramwaju, jak i mieszkańców sąsiadujących z trasą terenów. Zależy nam by obie te grupy były bezpośrednimi beneficjentami tej największej tramwajowej inwestycji w stolicy, nie tylko w sensie komunikacyjnym, chociaż to jest oczywiście priorytetem – mówi Martyna Wróbel, Dyrektor Komunikacji Budimex SA.

Przystanek Zieleń to akcja kierowana bezpośrednio do wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych zlokalizowanych ‎w dzielnicach Mokotów oraz Wilanów (w niedalekiej okolicy budowy Tramwaju do ‎Wilanowa), które dysponują gruntem, na którym można posadzić nowe drzewa oraz posiadają zasoby pozwalające na ‎bezterminowe dbanie o ‎posadzone rośliny.‎ Aby zgłosić wspólnotę lub spółdzielnie do akcji wystarczy wypełnić formularz ‎zgłoszeniowy na stronie www.przystanekzielen.waw.pl Zgłoszenia do 2. edycji akcji ‎można składać do 22 września 2023 r.‎ Trzeci, finalny etap akcji, podczas którego zostanie posadzonych 140 drzew, zaplanowany jest na wiosnę 2024 roku.

Wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe muszą dysponować gruntem, na którym ‎można zrealizować nasadzenia ‎drzew i znajdować się w okolicy budowy Tramwaju ‎do Wilanowa. Muszą też posiadać zasoby pozwalające na ‎bezterminowe dbanie o ‎posadzone drzewa.‎

Tramwaj do Wilanowa, będący największą inwestycją tramwajową w Warszawie, zauważalnie poprawi jakość życia wielu mieszkańców Warszawy – dzięki niej mieszkańcy Wilanowa w godzinach szczytu dojadą do Śródmieścia w mniej niż 30 minut! Budimex, największy polski generalny wykonawca budowlany, realizuje inwestycję od września ‎‎‎2022 roku dla inwestora Tramwaje Warszawskie. ‎

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie